Odkurzacz do pracy na mokro i sucho Parkside Lidl. Odkurzacz warsztatowy Biedronka.

Wiele osób posiadających własne warsztaty lub trudniących się pracami budowlanymi lub też stolarskimi będzie zapewne zainteresowanych sensownością nabycia odkurzacza do pracy na mokro i sucho Parkside z Lidla. Sama nazwa odkurzacza może wprowadzić laika w błąd – zakłada on często, że takim odkurzaczem wypierze dywany i tapicerkę samochodową – niestety to nie jest możliwe w tym przypadku. Odkurzacz Parkside Lidl nie posiada zaimplementowanej funkcji prania – on tylko potrafi zbierać wodę. Jeśli chcesz kupić odkurzacz piorący to musisz nastawić się na nieco większy wydatek.

Lidl sprzedaje kilka wersji odkurzacza Parkside do pracy na mokro i sucho – czasami dostępna jest mała wersja z silnikiem o najniższej mocy 1300 Watt , dostępne wersje to także odkurzacz Parkside o mocy 1400 W (w tym przypadku występuje kilka wersji  tego urządzenia ich cena to ok 230 zł) oraz odkurzacze o mocy 1500 W – tutaj cena wzrasta do 350 zł.

Opisywany tutaj odkurzacz to model 1400 Watt a konkretnie – Parkside PNTS 1400 B1, jednak wszystkie odkurzacze tego sortu cechują się podobnymi właściwościami. odkurzacz Parkside Lidl nabywany w paczce razem z teleskopową rurą ssącą, 2 duże koła z kołpakami oraz dwa małe sterujące, końcówkę do odkurzania szczelin, standardową domową końcówkę regulowaną, filtr piankowy do odkurzania na mokro, filtr fałdowany, worek papierowy do odkurzania pyłu, gniazda do przechowywania akcesorii zintegrowane z tylnym kółkiem sterującym.

Narzekać przy użytkowaniu można na zbyt szybko zapychający się filtr fałdowy przy odkurzaniu pyłu drobnej frakcji, niewystarczającą w niektórych przypadkach moc ssania – pamiętaj, że moc ssania to nie to samo co moc pobierana przez silnik – tutaj podawane przez producenta 1400 W to jest moc pobierana przez silnik elektryczny, natomiast moc ssania producent określił na poziomie 16 kPa (kilopaskali tj. 16 000 paskali) – jest to właściwie podciśnienie, jakie zdolny jest ten odkurzacz wytworzyć. Taka siła ssania nie jest niestety rewelacją – dobry domowy odkurzacz powinien mieć 300 W siły ssania (tj. ok 27 kPa podciśnienia – niestety nie da się tych jednostek bezpośrednio przeliczyć), natomiast, choć producent tutaj nie podaje, odkurzacz Parkside ze swoimi 16 kPa nie dochodzi do mocy ssania 300W więc jest słabszy od wielu zwykłych, domowych odkurzaczy. Pamiętajmy, że moc ssanie nie jest jedynie warunkowana przez moc silnika ale też np. przez użyte filtry (przeszkody na drodze powietrza), zapełnienie worka czy też strukturę wewnętrzną odkurzacza.

Podobny produkt można nabyć w Biedronce – pod mianem odkurzacz warsztatowy. Biedronka nie udostępnia – do naszej informacji – mocy ssania tego odkurzacza o którym powiedzieć “przemysłowy”, to tak jak w przypadku odkurzacza warsztatowego z Lidla, zbyt wiele. Odkurzacz warsztatowy z Biedronki jest także przystosowany, oczywiście, do pracy na mokro i sucho, jednak jego moc maksymalna pobierana przez silnik jest niższa (nie wiem po co producent podaje taką moc – lepiej podałby moc ssania) do produktu z Lidla i wynosi 1250 Watt – przekłada się to także na niższą cenę produktu za który zapłacimy w Biedronce około 150 zł. Odkurzacz warsztatowy Comparator – Biedronka nadaje się oczywiście bardzo dobrze do odkurzania samochodu i podłogi w garażu – także jeśli jedynie taka funkcjonalność jest Ci potrzebna to zaoszczędzisz sporo gotówki wybierając odkurzacz z Biedronki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *