Glebogryzarka florabest Lidl.

testerGlebogryzarka florabest Lidl jest narzędziem dla osób posiadających ogródek z warzywami, którym znudziło się coroczne przekopywanie/spulchnianie ziemi. Sprzęt ten, który jest mało popularny w naszym kraju aczkolwiek bardzo pomocny dla posiadających kawałek gruntu, zapewne pomoże nam w części prac ogrodowych wymagających dużego nakładu sił.

Glebogryzarka florabest jest urządzeniem zasilanym energią elektryczną, co za tym idzie, za pracującą za jej pomocą osobą ciągnie się wciąż kabel zasilania. Producent rozwiązał ten “problem” załączając do zestawu uchwyt na pasek spodni, który ma prowadzić kabel z dala od ostrzy glebogryzarki. Glebogryzarka sprzedawana w Lidlu jest narzędziem hobbystycznym – jego moc oraz głębokość pracy nie pozwala na profesjonalne / półprofesjonalne zastosowania.

Gryzarka gleby florabest z Lidla nie posiada kół napędu / prowadzących – jest lekką maszyną w której za napęd robią noże mieszające. Jeśli potrzebujesz przemielić stary trawnik, zielsko czy ugór to glebogryzarka ta nie zapewni Ci komfortowej pracy. Przy zakładaniu trawnika, bądź przystosowywaniu ugoru najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie takiego sprzętu z wypożyczalni maszyn ogrodniczych – cena za dobę powinna wynosić ok 70 zł. Wypożyczony sprzęt w tej cenie będzie profesjonalnym narzędziem, który spulchni i przemieli odpowiednio ziemię. Produkt z Lidla nadaje się do spulchniania ziemi już uprawianej, nie wymagającej zbyt dużej mocy przy przygotowywaniu jej do sezonu.

Jeśli jesteś zapalonym ogrodnikiem i chciałbyś posiadać własną glebogryzarkę, musisz zastanowić się nad kupnem glebogryzarki spalinowej – mają relatywnie większą moc, mieszanie ziemi nawet 35 cm, wygoda stosowania (bez kabli). Niestety glebogryzarki spalinowe są o wiele droższe od ich elektrycznych odpowiedników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *