Pistolet na sprężone powietrze Parkside. Lidl. Pistolet do piaskowania.

Czy warto zaopatrzyć się w pistolet do piaskowania na sprężone powietrze Parkside z Lidla? Otóż na to pytanie jak na każde inne można odpowiedzieć „zależy”. Pistolet Parkside Lidl przeznaczony jest dla amatorów – majsterkowiczów – nie jest to oczywiście profesjonalne narzędzie do piaskowania, które wytrzyma wielogodzinną, codzienną pracę, jest to mały, lekki pistolet do sporadycznego używania w przydomowym warsztacie (nie polecam używać w domu). Profesjonalne pistolety do piaskowania (a raczej urządzenia) można spotkać np. w stoczniach – gdzie piaskowane są metalowe konstrukcje statków przed ich zabezpieczaniem.

Pistolet Parkside nadaje się świetnie do sporadycznych prac takich jak np. oczyszczenie z farby drobnych elementów np. ramy rowerowej, kierownicy roweru, elementów lakierowanych jeśli chcemy nanieść nową  warstwę farmy – odświeżyć element. Za pomocą tego urządzenia doskonale pozbędziemy się także rdzy z powierzchni metalowych – papier ścierny czy nawet szczotka druciana na wiertarce nie zawsze dotrze we wszystkie zakamarki czyszczonego elementu – natomiast piasek wystrzeliwany pod ciśnieniem wyczyści nawet trudnodostępne zagięcia. Cena pistoletu do piaskowania Parkside nie jest wysoka ale to nie jedyny wydatek – jeśli twój warsztat nie jest wyposażony w sprężarkę to musisz niestety taką nabyć, urządzenie do piaskowania wymaga dość silnego wdmuchu, więc z pewnością nie zmusisz go do współpracy z np. odkurzaczem.

Reasumując – urządzenia do piaskowania tego typu polecam osobom sporadycznie zajmującym się pracami remontowymi – oczyszczanie elementów z rdzy czy też farby, bądź innego rodzaju nalotów jest bardzo wygodne – nieporównywalnie do czyszczenia szczotką drucianą, nie wspominając o stosowaniu papieru ściernego – co często się w domowych pracach naprawczych zdarza.

Kupując pistolet do piaskowania zwróć uwagę na możliwość wymieniania końcówek – dysz. Niektóre urządzenia do piaskowania mają w zestawie szereg różnego rodzaju dysz nadających się do różnych powierzchni – większych lub mniejszych, czyszczenia precyzyjnego i pod różnymi kontami, z różną długością dyszy.

Inne produkty do warsztatu, typu pistolet na sprężone powietrze do piaskowania, znajdziesz w ofertach internetowych, gdzie kupisz je zdecydowanie taniej niż w sklepach stacjonarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *