Pistolet do klejenia na gorąco Parkside Lidl PHP 500.

Kolejnym artykułem przemysłowym zakupionym przeze mnie w Lidlu do testów i używania jest pistolet do kleju Parkside Lidl PHP 500. Jest to pistolet na standardowe laski kleju do klejenia na gorąco – laski te muszą mieć średnicę ∅ 11 mm i są oczywiście dostępne w wolnym handlu poza sklepem Lidl w cenie ok. 1 zł za sztukę tj. laskę o (ponad) przeciętnej długości 20 cm.

 

Pistolet do klejenia Parkside Lidl otrzymujemy zapakowany w walizkę plastikową z papierową nakładką.

W walizce znajdują się: Pistolet Parkside, 3 końcówki, kabel i podstawka oraz 6 lasek kleju i instrukcja.


Pistolet wyposażony jest, w przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, w stopkę do jego dokowania. Stopka umożliwia odpięcie pistoletu i pracę bez przewodu. Można również pracować cały czas z podłączonym kablem – wtedy wpinamy go bezpośrednio do pistoletu Parkside. Pistolet wyposażony jest w dodatkową nóżkę wysuwaną z przodu – aby bezpiecznie można go było odłożyć nawet nie używając stacji dokującej.

 

Pistolet Parkside Lidl na stacji dokującej

Wtyk pistoletu pasuje do stacji i do kabla zasilającego.

Pistoletem do klejenia na gorąco możemy sklejać różne elementy, uszczelniać lub też dekorować – w handlu dostępne są kleje o różnych kolorach lub wypełnione brokatem. Pistolet z Lidla cechuje się bardzo ładnym wykonaniem oraz – na ile mogę to stwierdzić podczas miesiąca używania – bezawaryjnym i właściwym działaniem. Poprzednio używałem pistoletu z marketu budowlanego za 25 zł który pewnego razu strzelił mi w ręku – spaliła się grzałka.

Pistolet do kleju Parkside Lidl nawet bez zasilania – w trybie pracy bezprzewodowej pistolet utrzymuje długo ciepło potrzebne do roztopienia kleju. Urządzenie posiada lampkę wskazującą na tryb nagrzewania, moc pistoletu wynosi 25 W, nagrzewanie trwa 5 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *