Kompresor olejowy Parkside 1,8 kW. LIDL. Comparator Biedronka.

Kompresor olejowy Parkside 1,8 kW z Lidla to narzędzie przystosowane do pracy w przydomowym warsztacie, nie jest oczywiście przyrządem profesjonalnym do wykorzystania zawodowego ale jeśli potrzebujesz kompresora do drobnych prac to urządzenie Parkside jest godne polecenia. Sprzedawca kompresora Parkside jaką jedną z jego zalet wymienił „dużą pojemność” magazynującego powietrze zbiornika – pojęcie „duża” okazuje się w tym przypadku względne i zależne od rodzaju prac wykonywanych przy  pomocy kompresora. Pomimo tego, że kompresor olejowy Parkside ma dwa wyjścia do podłączenia zewnętrznych urządzeń to przy w miarę intensywnej pracy w dwójkę (np. kluczami pneumatycznymi) po krótkim czasie trzeba czekać na dopompowanie powietrza (to jest wynik oczywiście pojemności zbiornika).

Większość kupujących tego typu sprzęt jednak używa go najczęściej (a spotkałem się z takimi, co używają tylko do tego celu) do pompowania opon samochodowych i sporadycznie rowerowych. Jeśli zamierzasz kupić kompresor olejowych o mocy 1,8 kW do pompowania kół w garażu to lepiej zainwestuj w pompkę elektryczną – wydatek mniejszy i dodatkowo rozmiarowo jest dużo mniejsza, czasami wyposażona we wtyczkę do akumulatora więc napompujesz także ponton na wycieczce poza miasto.

Zakup kompresora olejowego Parkside jest uzasadniony wykorzystaniem go nie tylko do wspomnianych kół ale także np. jeśli masz w warsztacie dodatkowe wyposażenie kompresora typU klucze pneumatyczne, pistolety do malowania, pistolety do piaskowania (niekoniecznie tej samej firmy co kompresor), gwoździarki, nitowniki pneumatyczne, młotki pneumatyczne. Kompresor o silnym wydmuchu powietrza (z ciśnienia 8 barów można uzyskać zadowalający efekt) nadaje się także do przedmuchiwania elementów mechanicznych, składowych samochodów lub monocyklów (np. gaźnik).

Kupując kompresor należy zwrócić uwagę na jego maksymalną wydajność wytwarzania ciśnienia, długość przewodów – ciśnieniowego i zasilającego (jeśli nie jest to kompresor spalinowy), oczywiście funkcję smarowania tłoka (kompresor olejowy). Kompresor Parkside, wśród niektórych innych, nieprofesjonalnych narzędzi o pojemności 24l i sile sprężania do 8 barów, wyróżnia się relatywnie cichą pracą.

Konkurencyjnym produktem do kompresora z Lidla jest kompresor olejowy Comparator Biedronka – aż dziw bierze, że dyskonty spożywcze zajmują się sprzedażą tego typu produktów. Kompresor Comparator Biedronka jest produktem relatywnie podobnym do wyżej opisywanego, jego zbiornik na powietrze także ma pojemność 24l., wydajność wydmuchiwanego powietrza to 160l na minutę. Kompresor Comparator z Biedronki pojawia się w tym dyskoncie okresowo i kosztuje ok. 320 zł.

Sprzęt, który nadaje się do bardziej zaawansowanego wykorzystania, taniej niż w marketach budowlanych (które nakładają ogromną marżę) kupisz w ofertach sklepów internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *