Odkurzacz Dirt Devil / CENTEC Lidl.

W dobie zdobywających coraz większą popularność odkurzaczy bezworkowych nie mogło zabraknąć takiej oferty w sklepie spożywczo – przemysłowym LIDL. Dyskont postanowił sprzedawać odkurzacz bezworkowy marki o intrygująco brzmiącej nazwie tj. Dirt Devil – co można przetłumaczyć jako diabelski bród (dirty devil oznaczałoby brudny diabeł) poniżej opisano model Centec szczycący się mocą silnika w przedziale (w zależności od ustawinia) 1800 – 2300 W. Niestety producent nie podał mocy ssącej tego odkurzacza, która to byłaby bardziej przydatna do określenia jego siły w codziennym użytkowaniu.

W cenie ok. 250 zł dostaniemy w Lidlu odkurzacz dobrze wykonany o odpowiedniej jakości do zastosowań domowych. Odkurzacz Dirt Devil z Lidla wyposażony jest standardowo w:

– ssawkę do podłóg posiadającą przełącznik wysuwający włosie szczotki,

– szczotkę do parkietu,

– szczotkę typu turbo (obraca się “czesząc” wykładziny),

– ssawkę szczelinową,

– szczotkę do mebli,

– rura teleskopowa,

– filtr który nadaje się do prania,

– uchwyt na osprzęt na rurze ssącej,

– instrukcję obsługi,

Pojemność pojemnika na kurz kształtuje się w granicach 1,5 litra, natomiast zasięg kabla zasilającego to 5m. Odkurzacz Dirt Devil Lidl jest stosunkowo lekkim urządzeniem i waży ok. 5,3 kg. Nie ma już tutaj problemu z czyszczeniem kurzu podobnym do starych odkurzaczy z workami lnianymi – gdzie kurz rozsypywał się wokoło przy próbie opróżnienia worka. Ponieważ pojemnik na kurz jest wykonany z plastyku, jego oczyszczanie sprowadza się do otwarcia pokrywy i wysypania zanieczyszczeń do śmieci. Z pewnością zaletą tego odkurzacza będą duże, gumowane koła, które ułatwiają jego przeciąganie po mieszkaniu. Dodatkowo niekiedy korzystamy z regulacji mocy ssania odkurzacza (tutaj realizowana za pomocą regulacji na rurze teleskopowej tj. oszukany obieg powietrza lub przy pomocy suwaka regulującego moc/szybkość obrotów silnika.

W odkurzaczu Dirt Devil z Lidla znajdziemy także bardzo przydatne wbudowane miejsce na zwinięcie mechaniczne kabla zasilającego – denerwujące jest, gdy musimy ręcznie zwijać kabel od naszego sprzętu i dodatkowo składać go obok, szczególnie jeśli jest tak długi jak w urządzeniach typu odkurzacz. Odkurzacz Dirt Devil Centec z Lidla jest urządzeniem bardzo dobrze sprawującym się w gospodarstwie domowym, natomiast jeśli macie Państwo możliwości finansowe i możecie pozwolić sobie na większe rozmiary takiego urządzenia to zachęcam do poczytania o odkurzaczach piorących, które posiadają funkcję oszczędzającą nam wątpliwej przyjemności prania dywanów i wykładzin.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *