Taras z drewna – jak zrobić, budowa, konstrukcja.

Budowa tarasu z desek – jak zrobić krok po kroku – konstrukcja

Trwałość tarasu z desek zależna jest także od wykonanej konstrukcji tarasu. Budowla musi być ażurowa by woda mogła swobodnie spływać, elementy drewniane nie mogą stykać się bezpośrednio z gruntem a przy styku z betonem muszą zostać odizolowane papą lub folią. Najlepiej jeśli taras opiera się o betonową podmurówkę (fundament). Taras może być także zbudowany z niewielkim spadkiem wzdłuż ryflowania (ok. 1-2%). Jeśli taras znajduje się przy budynku, wówczas spadek nie może być skierowany w jego stronę.

Rys. elementy składowe tarasu


WYKONANIE TARASU Z DESEK:

  • W ziemi wykopujemy dołki o średnicy ok. 30 cm i głębokości0k 60 cm, i zalewamy betonem do poziomu gruntu. Na ziemi między fundamentami warto rozłożyć agrowłókninę, by ograniczyć wyrastanie chwastów
  • Jeszcze przed zastygnięciem betonu, w fundamentach umieszcza się metalowe pręty. Wszystkie pręty należy wypoziomować względem siebie.
  • Po stwardnieniu betonu na prętach umieszczamy i przymocowujemy legary.
  • Przy pomocy wkrętów deski mocujemy do legarów. Deski rozmieszcza się zostawiając ok 1-2 cm przerwy między nimi. Wkręty muszą być wykonane z materiału nierdzewnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *