Żelazko SilverCrest Lidl – SDBK 2200 A1.

Żelazko parowe, bezprzewodowe Silvercrest Lidl o oznaczeniu SDBK2200A1 sprzedawane jest w sieci sklepów Lidl Polska (spółka z o.o. spółka komandytowa) od 25 lutego 2013r. Żelazko Silvercrest wyróżnia się spośród konkurencji zastosowaniem odłączanego modułu kabla – działa na podobnej zasadzie jak czajniki bezprzewodowe.

Zalety używania bezprzewodowo żelazka są oczywiste – kabel nie krępuje naszych ruchów ani nie jesteśmy ograniczeni zasięgiem prasowania. Jednak przy korzystaniu z funkcji bezprzewodowego prasowania żelazko nie włączy się automatycznie po wykryciu obniżonej temperatury stopy (gdy stopka się schłodzi), włączy się dopiero po odstawieniu na bazę “dokującą” więc prasować takim odłączonym żelazkiem można jedynie krótki czas.

Silvercrest rozwiązał powyższy problem stosując przyłączany moduł zasilania żelazka, za pomocą przełącznika na tylnej ścianie bazy dokującej możemy wybrać jedną z 3 funkcji:

1.  żelazko po podniesieniu z bazy odłącza się od kabla,

2. żelazko po podniesieniu z bazy nie odłącza się od kabla zasilającego – otrzymujemy w ten sposób standardowe przewodowe żelazko, którym można prasować cały czas bez odstawiania na bazę w celu nagrzania,

3. przełącznik w pozycji środkowej oznacza zablokowanie żelazka w bazie – tj. brak możliwości jego wyjęcia i prasowania.

Żelazko Silvercrest Lidl na pierwszy rzut oka – za sprawą dołączonej bazy dokującej – może sprawiać wrażenie żelazka z wyższej półki, które zazwyczaj w bazie dokującej posiadają zbiornik na wodę – powodujący, iż żelazko zawsze gotowe jest do wyrzutu pary. Stacja bazowa Silvercrest nie posiada jednak funkcji wytwarzania pary.

Żelazko Silvercrest Lidl posiada ponadto cechy/wyposażenie takie jak:

– pionowy wyrzut pary – przy wciśnięciu przycisku uderzenia pary,

– regulację temperatury,

– przycisk uderzenia pary (pionowo i poziomo),

– przycisk spryskiwacza – do spryskiwania wodą prasowanego materiału,

– regulator pary – stale wydobywająca się para podczas prasowania regulowana jest tym przesuwakiem.

– przycisk samoczyszczenia (selfclean) – do oczyszczania wnętrza żelazka z zalegającego kamienia wodnego (przycisk ten otwiera po prostu maksymalnie otwór wycieku wody, która przy ustawionej maksymalnie temperaturze zagotowuje się we wnętrzu żelazka i z dużą siłą wypycha drobinki kamienia na zewnątrz. Efekt taki uzyskamy czasami też przy uderzeniu pary – gdy żelazko jest już zakamienione – to znak aby przeprowadzić funkcję czyszczenia),

– lampkę kontrolną nagrzania do ustawionej temperatury,

– schowek na kabel w bazie dokującej – gdy żelazko nie jest używane można zwinąć kabel pod bazę dokującą – staje się on wtedy niewidoczny,

– funkcja “Tropf-stop” – zapobiega wyciekaniu wody ze stopy żelazka podczas prasowania w niskich temperaturach. Jest to funkcja wyróżniające żelazko Silvercrest Lidl od innych, konkurencyjnych produktów (pomijając fakt posiadania bazy dokującej). Funkcja Tropf-stop polega na odcinaniu dopływu wody z pojemnika do stopy żelazka, gdy temperatura nie pozwala na zamianę tej wody w parę (temperatura jest zbyt niska), funkcja działa nawet przy otwartym regulatorze pary – przy zbyt niskiej temperaturze stopy żelazka para (a przede wszystkim woda) pomimo jej włączania nie będzie się wydobywać i moczyć prasowanej tkaniny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *