Rotacyjna elektryczna maszynka do golenia SilverCrest Lidl.

Dostępna w Lidlu elektryczna maszynka do golenia SilverCrest pojawia się w polskim Lidlu od grudnia 2014 roku. Zapewne część pierwszych nabywców przeznaczy ją na prezent i nigdy nie pozna jej jakości.

Maszynka silvercrest z Lidla – opakowanie

Opakowanie – boczny opis.

O ile jakość elektrycznych maszynek z cenami poniżej 100 zł jest mocno dyskusyjna – po prostu szarpią lub bardzo nieprecyzyjnie ścinają zarost, to maszynka SilverCrest zasługuje na kilka słów uznania. Choć jej cena jest wyznaczona przez dyskont na poziomie jedynie 59 zł to jakość jej wykonania oraz precyzyjność golenia jest mocno porównywalna do najtańszych maszynek rotacyjnych Philips, których ceny zaczynają się od 110 zł.

 

Maszynka SilverCrest i Philips – noże nie pasują natomiast kółka tak.

Podwójne noże w maszynce Silvercrest (po lewej) w porównaniu z nożami Philips.

Nie bez znaczenia jest fakt, że maszynki, jakie by nie były, zużywają się po jakimś czasie – najszybciej zużycie dotyka oczywiście noży tnących, które się tępią i nie nadają się do celu swojego przeznaczenia. Niestety po stępieniu się noży w maszynce SilverCrest Lidl nie kupimy do niej ostrzy zamiennych w sklepie – producent zaleca w instrukcji skontaktowanie się z serwisem pod nr telefonu 00800-4411481 lub mail: service.PL@targa-online.com. Pamiętajmy jednak, że za cenę 59 zł zmieniamy całą maszynkę razem z ostrzami na nową – same ostrza do maszynek Philips kosztują ponad 100 zł. Jedynym minusem jest to, że maszynka ta nie jest dostępna cały czas – tylko w wybranych okresach promocyjnych.

Maszynka elektryczna SilverCrest Lidl posiada na wyposażeniu akumulator, który pozwala na golenie np. w pociągu lub przed telewizorem, wysuwany trymer do przycinania włosów – np. dłuższej brody, wąsów czy baczków lub karku.

Głowice tnące w maszynce rotacyjnej SilverCrest ustawione są na sprężynujących słupkach rotujących, dzięki czemu dostosowują się do kształtu twarzy – można je zdejmować w celu dokładnego oczyszczenia – szkoda, że nie możemy ich naostrzyć (wymagana duża precyzja).

Jak na większość produktów oferowanych w Lidlu także i ta maszynka rotacyjna posiada 3-letnią gwarancję niespotykaną wśród popularnych producentów elektrycznych maszynek do golenia. Maszynka robi dobre wrażenie pod względem jakości wykonania jednak golenie, pomimo, że bliżej skóry (to moje subiektywne odczucia) i za pomocą dwóch rotujących ostrzy w każdym “kółku” wymaga większej ilości powtórek niż w najtańszej maszynce philips (w której nie ma podwójnych ostrzy). Także kabel zasilający w moim egzemplarzu maszynki silvercrest zbyt luźno się trzyma po podłączeniu i wypada przy próbie golenia “pod kablem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *