Sokowirówka 450 W SilverCrest. Lidl

Sokowirówka SilverCrest 450 W oferowana w sieci sklepów Lidl to urządzenie przydatne w każdym domu, szczególnie gdy mamy małe dzieci (zamiast sztucznych soków możemy dzieciom podawać świeże, naturalne soki) , poniżej przedstawiam wady i zalety urządzenia zaobserwowane podczas użytkowania.

Sokowirówka Silver Crest z Lidla służy do wyciskania soku z dojrzałych i obranych owoców i warzyw. Instrukcja obsługi zaleca obieranie skór (jeśli są grube) i wykrawanie gniazd nasiennych (przy dużych pestkach np. w arbuzie) by nie uszkodzić urządzenia oraz zaleca się wyciskanie soku z dojrzałych owoców i warzyw by nie zapychał się filtr (po zapchaniu się filtra trzeba wyłączyć urządzenie i wyczyścić filtr).

Moc sokowirówki to 450W więc dość mało jak na tego typu urządzenie i przy wyciskaniu soku z twardej marchwi i buraków sokowirówka szybko się nagrzewała. Maksymalny czas pracy urządzenia podany w instrukcji to  30 minut. Po tym czasie należy wyłączyć urządzenie i odczekać, aż silnik sokowirówki się ostudzi. Ja wcześniej wyłączałam urządzenie bo przy twardych warzywach po 15 minutach pracy sokowirówka była już mocno ciepła. Sokowirówka z Lidl ma możliwość ustawienia dwóch prędkości wyciskania – nie ma to dużego znaczenia w użytkowaniu bo i tak zawsze używałam najwyższej prędkości.

Gwarancja na urządzenie jest bardzo długa bo aż 3 lata, nigdzie nie znajdziesz tak długiej gwarancji. Sokowirówka jest dobrej jakości, elementy są trwałe, mocne, dobrze do siebie przylegają, co zapewnia dobrą szczelność. Montaż sokowirówki jest prosty i dla bezpieczeństwa nie włączy się, gdy obudowa jest źle złożona. Kabel ma ok. 1 m, dla mnie to mało bo kontakt mam przy ziemi a blat dość wysoko. Pojemnik na wióry mógłby być większy bo szybko się zapełnia ale z drugiej strony mały pojemnik łatwo i szybko się myje i nie zajmuje wiele miejsca w szafce. Pokrywa i pojemnik na sok są przezroczyste i trochę przebarwiły się od soku z marchwi i buraków, plastik ciemny nie ulega tak szybko przebarwieniom. Pojemnik na sok ma miarkę i separator piany – bardzo przydatne bo do szklanki lejesz czysty sok a nie pianę. Wlot na owoce i warzywa jest duży – wejdzie średniej wielkości jabłko.

Sokowirówka SilverCrest 450W z Lidl to urządzenie godne polecenia. Mimo słabej mocy radzi sobie z wyciskaniem soku nawet z twardych warzyw, dobra jakość wykonania, niska cena i długa gwarancja zachęca do kupowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *