Toaleta na działce. Jak zrobić WC na działce?

Toaleta na działce to rzecz konieczna szczególnie wtedy, gdy do domu mamy daleko a na terenie ogrodów działkowych nie ma publicznej toalety. Budowa WC na własnej działce nie jest prosta. Zmagać się trzeba z wieloma przeciwnościami: regulamin ROD, brak zgody zarządu, problem z odprowadzeniem ścieków, protesty sąsiadów itd…

Pomysł na ubikację na działce:

  • załatwianie swoich potrzeb do pojemnika (np. wiaderka) i zakopywanie odchodów w określonym miejscu na działce (lepiej, żeby to nie był warzywnik)
  • zakupienie małej przenośnej toalety. Taka toaleta składa się z deski sedesowej i umieszczonego pod nią pojemnika. Nieczystości, tak jak wyżej można zakopać gdzieś na działce lub wywieźć w inne miejsce.
  • postawienie przybudówki do altany. W przybudówce wykopujemy głęboki dół, obmurowujemy go cegłami, tak by cegły wystawały ponad ziemię i by można było na nich siadać. Po załatwieniu potrzeby nieczystości przysypujemy ziemią lub popiołem
  • zakupienie dużej przenośnej toalety – czyli wychodek ze ściankami. W pojemniku pod toaletą znajduje się najczęściej żel, który niweluje brzydki zapach nieczystości. Wadą takiego rozwiązania jest to, iż do wywozu nieczystości musimy zatrudniać odpowiednią firmę a więc ponosimy koszty nie tylko zakupu toalety ale i wywozu nieczystości.
  • budowa toalety i szamba – oczywiście musimy mieć zgodę zarządu ogrodów działkowych. Szambo to szczelny, bezodpływowy zbiornik do gromadzenia ścieków, który należy co pewien czas opróżniać wozami asenizacyjnymi. Można także pokusić się o małą oczyszczalnię ścieków ale jest to dość kosztowna inwestycja.
  • zaproponowanie na spotkaniach działkowiczów budowy jednej publicznej toalety bądź zakupienie toalet publicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *