Stacja pogodowa Auriol Z29536 sterowana radiowo. Lidl.

Dziś chciałbym przedstawić zalety i wady posiadania stacji pogodowej Auriol z Lidla. Stacja pogodowa Auriol model Z29536 tak jak i inne stacje – np. popularny model Meteo sp10 – jest niewielkich rozmiarów, wyposażona w niewielki, bezprzewodowy czujnik temperatury zewnętrznej wyróżnia się ciekawym wzornictwem.

Stacja pogody Auriol jest urządzeniem dość dobrze wyposażonym w funkcje mierzenie zjawisk pogodowych,

  • posiada miernik ciśnienia atmosferycznego wraz z histogramem – czyli graficzną prezentacją przebiegu zmian tego ciśnienia w ciągu ostatnich godzin, dłuższą historię ciśnień można także odczytać numerycznie,
  • wskaźnik aktualnej temperatury zewnętrznej oraz jej trend (tzn. czy spada w ostatnim czasie czy rośnie),
  • wskaźnik temperatury wewnętrznej wraz z pomiarem wilgotności powietrza wewnątrz – buźka przy temperaturze i wilgotności wewnętrznej informuje o komforcie lub braku komfortu przebywania w danym pomieszczeniu,
  • wschody i zachody słońca i księżyca a także faze w jakiej obecnie znajduje się księżyc,
  •  Ponadto stacja Auriol posiada wskaźnik aktualnej daty i godziny (godzina i data korygowana jest radiowo i synchronizuje się z wzorcem czasowym DCF77 z zegara umieszczonego w Mainflingen koło Frankfurtu nad Menem w Niemczech – zasięg tego nadajnika to ok 2000km)
  • budzik – stacja pogody z powodzeniem może działać jako budzik – czy zegar nocny gdyż w przeciwieństwie do wielu innych stacji posiada podświetlany wyświetlacz.
Porównując tą stację do stacji firmy Meteo modelu sp-10 można wskazać na brak w stacji Auriol np. alarmu przekroczenia maksymalnej i minimalnej temperatury (stacja Meteo SP-10 posiada te funkcje o których piszę w porównaniu), brak  wskazania wilgotności na zewnątrz. Stacja pogodowa Auriol posiada natomiast wygodny układ przycisków z przodu urządzenia (z tyłu także są rzadziej używane przyciski) i podświetlanie panelu – czego brak w stacji Meteo sp10. Stacji pogodowej Meteo sp10 nie wykorzystamy ponadto jako budzika – pomimo, że ma 2 alarmy ustawiane odrębnie (zresztą tak jak auriol z29536) – to jej okrągłe, małe umieszczone obok siebie przyciski w ilości 10 sztuk znajdują się w niewygodnym miejscu na tylnym panelu (gasząc budzik włączamy przy okazji szereg innych funkcji a po powieszeniu stacji na ścianie blokujemy sobie dostęp do przycisków w stacji Meteo sp10 – producent mógłby choć na przód wyprowadzić przycisk snooze – na szczęście stacja Auriol nie ma takich problemów).
Dokonując wyboru pomiędzy tymi dwoma stacjami stajesz przed dylematem wyboru między większą ilością funkcji w stacji Meteo sp10 a wygodą użytkowania w stacji pogodowej Auriol z LIDLA. Ponadto w stacjach Auriol zdarza się czasami błędne działanie czujników temperatury objawiające się ograniczonym zasięgiem.
Na rynku dostępne są także oczywiście inne stacje także bardziej rozbudowane np. badające kierunek wiatru czy też wielkość opadów w mm/m^2 – jednak ich cena jest również wyższa – niektóre ze stacji mają interfejs przyłączeniowy do komputera, dzięki któremu możemy archiwizować i analizować dane przekazywane przez stację pogodową.
W Lidlu znajdziecie Państwo także czasami budzik radiowy ze stacją pogodową Auriol – jest to uproszczona stacja pogodowa posiadająca funkcję jedynie wewnętrznego pomiaru temperatury i ciśnienia – na tej podstawie “prognozuje” przyszłą pogodę. Stacja pogodowa posiada więcej funkcj (także budzik) niż budzik radiowy ze stacją pogodową Auriol. Poza tym sprzęt tego typu – bez podświetlania ekranu oraz z nieprzyjemnym dźwiękiem budzącym (piskliwy) wg mnie nie nadaje się jako budzik, który budzi nas codziennie do pracy.
Korzystne ceny na stacje pogodowe, także te bardziej rozbudowane znajdziesz w ofertach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *