Mata do masażu shiatsu z ogrzewaniem SilverCrest LIDL.

Mata masująca shiatsu z Lidla to produkt podobny do wielu dostępnych na rynku, które ostatnimi czasy zyskują coraz więcej zwolenników. Jeśli nie posiadasz takiej maty i nigdy z takowej nie korzystałeś to spróbuj np. w sieci sklepów mediamarkt maty te są stale dostępne do próbowania. Po wypróbowaniu tego produktu, zapewniam Cię, że będziesz za nim tęsknił a jeśli nie stać Cię na drogą matę to wybór maty SilverCrest z Lidla wydaje się najwłaściwszym.

Na rynku właściwie można spotkać dwa typy mat masujących – działające na zasadzie silniczków z elementem rotującym, powodującym drgania maty – takie maty wyposażone są w różne ilości silników – np. 8, 16 itd., z regóły mają także funkcję podgrzewania oraz wtyczkę standardową i samochodową. Maty drgające są oczywiście tańsze od bardziej skomplikowanych mat shiatsu, które są drugim rodzajem mat masujących występujących na rynku. Nie trzeba chyba wspominać, który z rodzajów mat ma szersze zastosowanie zdrowotne i relaksacyjne, niektórzy mówią nawet, że maty masujące drganiami to jakieś nieporozumienie. Oczywiście maty shiatsu są zdecydowanie lepsze, choć dla niektórych kulki masujące wywierają zbyt silny ucisk i takie osoby dla relaksu wolą skorzystać z mat drgających.

Mata shiatsu Silvercrest Lidl jest jednym z najtańszych rozwiązań tego typu, wyposażona dodatkowo w silniki rotujące (tylko na pośladki) oraz podgrzewanie stanowi konkurencyjny produkt. Także jakość wykonania maty SilverCrest Lidl nie budzi zastrzeżeń – możecie się państwo przed zakupem przekonać oglądając towar w sklepie. Wielkim plusem marki Silvercrest jest udzielana klientom gwarancja przekraczająca okres rękojmi za wady i wynosząca aż 3 lata.

Droższe modele takich mat posiadają dodatkowo także regulację rozstawu kul masujących oraz wbudowaną poduszkę na kark do masażu shiatsu (w Lidlu można kupić taką poduszkę osobno – co i tak jest tańszym rozwiązaniem, niż zakup droższego modelu maty). Poduszka masująca shiatsu SilverCrest Lidl kupowana osobno nadaje się także do masowania innych części ciała – poza szyją można masować brzuch, stopy, uda itd. Poduszka shiatsu z Lidla wyposażona jest, tak jak mata do masażu, w funkcję podgrzewania oraz dodatkowo funkcję “masażu” światłem podczerwonym.

Poduszka masująca shiatsu SilverCrest Lidl z funkcją podgrzewania.

Masaże shiatsu działają na wiele układów organizmu m.in. przyśpiesza krążenie krwi przez co lepiej dotlenia mięśnie, przyspiesza ich regenerację, uelastycznia stawy i mięśnie. W razie występowania chorób układowych (np. zakrzepicy) i zamiaru stosowania masażerów shiatsu w celach zdrowotnych należy koniecznie skonsultować go z lekarzem. Czasami przy np. różnego rodzaju zwyrodnieniach można sobie taką matą zaszkodzić.

Pamiętajmy, że nie należy korzystać z maty tego rodzaju zbyt długo w jednej sesji – powinno to być zaznaczone w instrukcji obsługi każdej maty – czas ten wynosi maksymalnie w przypadku maty lidla do 15 minut. Ponadto dla maty masującej powinniśmy przeznaczyć w domu jeden fotel, z którego normalnie raczej nie damy rady korzystać – kulki wbijają się w plecy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *