DVD SilverCrest LIDL

http://demol.pl/~cyberhome/pafiledb/uploads/SilverCrest6515.rar - oprogr 04042007Jeśli zastanawiasz się jaki odtwarzacz DVD kupić albo masz problem z zakupionym już DVD to zachęcam do przeczytania poniższego tekstu traktującego o DVD SilverCrest z Lidla.

W sieci tych sklepów można nabyć (lub można było wcześniej nabyć bo dawno ich nie widziałem) odtwarzacze DVD marki Silvercrest modele: KH 6508, KH 6509, KH 6510, KH 6515 (srebrny model), KH 6516 (czarny model – to samo w środku co KH 6515 – różni się tylko kolorem obudowy), KH 6517 (srebrny) KH 6518 (to samo co 6517 ale czarny).

Poniżej zajmę się odtwarzaczem DVD Silvercrest KH 6517 a także 6518 – jest to ostatni ze sprzedawanych modeli w Lidlu.

Odtwarzacz DVD Silvercrest prezentuje się (jak większość produktów Lidla) bardzo ładnie – nie ma co się przyczepiać do jakości wykonania czy użytych materiałów (w tym przedziale cenowym oczywiście). Jego “klapka” na płytę DVD jest nieco cienka – co jest teraz standardem przy tych cienkich odtwarzaczach (raczej płaskich – powinienem napisać) i mam obawy czy nie złamie się kiedyś przy wkładaniu płyty. Jak czytałem kiedyś (poszukując aktualizacji oprogramowania) na jakimś niemieckim forum, odtwarzacze sprzedawane przez sklepy dyskontowe (spożywcze) nie mają zbyt dobrego wsparcia technicznego – jeśli pojawia się jakiś problem to zmienia się serię produktów raczej a nie wypuszcza poprawki dla starych urządzeń. W związku z powyższym może się zdarzyć, że nie znajdziecie Państwo aktualizacji oprogramowania do swojego DVD – aczkolwiek zawsze warto spytać producenta – kontakt na stronach podanych niżej). Aczkolwiek na stronie kompernass znajdziecie Państwo na pewno co najmniej instrukcję obsługi do pobrania. W internecie znalazłem także aktualizację oprogramowania do modeli 5615 i 5616 (aktualizację przeprowadza się przy pomocy nagranej wcześniej płyty z obrazem aktualizacji).

Przyciski na odtwarzaczu znajdują się na froncie urządzenia – zmieniono to w stosunku do poprzednich  wersji 6515 (6516) – tam były na górze – łatwiej się je wciskało ale… właśnie, ktoś kto ustawia urządzenia jedne na drugim miał utrudniony do nich dostęp. Odtwarzacz DVD Silvercrest obsługuje prawie wszystkie dostępne formaty nagrań – nie obsłuży nam niestety rmvb (niektóre stacjonarne odtwarzacze DVD high end obsługują taki format plików). Na uwagę zasługuje fakt umieszczenia bardzo dużej ilości złączy – każdy dopasuje odtwarzacz do swojego, już posiadanego, sprzętu. Z przodu standardowe przyciski oraz wejścia (ukryte pod klapką) na pamięć USB, różnego rodzaju karty pamięci (SD, MS, MSPro, MMC. SM, CF I i II). Z tyłu wyjścia: S-Video, audio out (lewy i prawy kanał – chinche), EURO (SCART), wyjścia analogowe dźwięku 5.1 (często brakuje takich wyjść w innych odtwarzaczach a mamy np. kino domowe czy głośniki komputerowe 5.1 jedynie z wejściem analogowym), wyjście sub – D15 czyli komputerowe VGA (można podłączyć DVD pod monitor komputera), wyjście dźwięku Dolby Coaxial (cyfrowy zerojedynkowy sygnał dźwięku – kino domowe musi mieć wejście coaxial), optical (tak jak coaxial ale sygnał przesyłany jest przy pomocy zerojedynkowych impulsów świetlnych), HDMI (chyba najpopularniejsze ostatnimi czasy – przenosi obraz oraz dźwięk przestrzenny), wyjście component (chinche) oraz kompozytowe video. W środku znajdziemy chwalony za osiągi chip (główny “procesor” odtwarzacza DVD – przetwarza obraz i dźwięk, jest odpowiedzialny za obsługę HDMI oraz obsługę systemu plików podłączonego napędu do USB ) Zoran Vadis oraz przetwornik analogowo-cyfrowy (mamy oprócz cyfrowych, także analowowe wyjścia w tym playerze) dźwięku Wolfson – zastosowanie tak dobrych podzespołów przez dyskont spożywczy jest dużym zaskoczeniem).

Z opisywanym odtwarzaczem DVD jest w zasadzie jeden problem – wyświetla tylko 1 linię napisów przy odtwarzaniu filmu (być może tylko część wypuszczonych na rynek odtwarzaczy DVD Silvercrest ma taką wadę). Do modeli 6515 oraz 6516 wyszła aktualizacja oprogramowania (niedostępna jednak na stronie silvercrest) która poprawiała ten problem, natomiast nie znalazłem takiej aktualizacji do mojego odtwarzacza.

Jeśli jesteś posiadaczem jednego z wcześniejszych modeli to możesz poszukać wsparcia dla niego na stronie marki lidlowskiej mysilvercrest.de (wątpliwe, że tam będzie gdyż lidl usuwa produkty nie sprzedawane) albo bezpośrednio u producenta czyli kompernass.com (na ich stronie jest także wygodna bramka kontaktu z polskim serwisem, instrukcje,  niektóre sterowniki – silvercrest drivers).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *