Maszynka do mielenia mięsa Silvercrest LIDL.

Maszynka do mielenia mięsa SilverCrest Lidl sprzedawana od 22 lipca 2013 roku to produkt godny uwagi ze względu na cenę oraz jakość. Wyroby sygnowane marką silvercrest są zawsze dobrej jakości a jeśli chodzi o maszynki do mięsa to producent ten sprzedawał wcześniej (w Polsce nie widziałem) maszynki o mocy 250W. Obecnie w sklepach Lidl możemy nabyć maszynkę o oznaczeniu SFW 350 C1. Pisząc o jej mocy 350 Wat w instrukcji obsługi producent ma na myśli maksymalny pobór mocy przez to urządzenie.

Maszynka do mielenia mięsa Silvercrest może posłużyć nie tylko do czynności na jaką wskazuje jej nazwa ale także, dzięki załączonym końcówkom oprócz mielenia świeżego mięsa (nieświeże też można mielić ale po mieleniu należy je wyrzucić),  do wyrabiania kiełbas w osłonce naturalnej (tj. we flaku kupowanym za 18 zł/50 mb – metrów bieżących, nie “megabajtów” – co za czasy!) lub syntetycznej, do wyrabiania ciasteczek (jeszcze nigdy nie robiłem ciasteczek w maszynce do mielenia mięsa ale muszę spróbować). Producent na poparcie swoich słów dostarczył odpowiednie sitka i końcówki do maszynki oraz zawarł w instrukcji przepisy na paszteciki, kiełbasę i ciastka właśnie.

Dodatki, jakie znajdziemy w pudełku z maszynką do mielenia mięsa Silvercrest to m.in.: misa do napełniania z popychaczem, 2 tarcze z otworami grubymi i drobnymi, tarcza do kiełbasy, nakładka do napychania kiełbasy, nasadka do kubbe (arabskie danie składające się z mięsa, kuskus, cebuli i przypraw), nasadka do ciastek.

Porównując maszynkę do mięsa Silvercrest z innymi produktami tej samej kategorii, chociażby polskiego popularnego producenta tego typu sprzętów, można powiedzieć, że za cenę o 50 zł wyższą można kupić maszynkę o mocy silnika 550 W oraz bardzo przydatnych końcówkach do szatkowania i  mielenia np. orzechów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *