Suszenie butów. Jak wysuszyć buty? Suszarki do butów.

Jak szybko wysuszyć mokre buty? Jak wysuszyć buty by ich nie zniszczyć?

Buty powinno suszyć się w temperaturze pokojowej. Wysoka temperatura działając na zewnętrzną część cholewki może ją zniszczyć niezależnie od tego, czy są to buty ze skóry czy materiałowe. Zbyt szybkie wysychanie jest dla butów szkodliwe.

Domowy sposób suszenia butów to osuszanie papierem. Do butów wkładamy papier, może być gazeta ale bez kolorowych nadruków. Kolorowy druk mógłby zafarbować środek buta. Papier przejmie wilgoć ale niestety trwa to dość długo, szczególnie jeśli w bucie mamy grube ocieplenie, poza tym gazety co jakiś czas trzeba wymieniać na nowe, suche.

Jaki jest inny sposób suszenia butów? Można kupić wkładki osuszające do obuwia. Wkładki mają wkład z węgla drzewnego, który dobrze absorbuje wilgoć. Ten sposób suszenia butów także trwa dość długo. Jest on lepszy od suszenia gazetami, bo węgiel drzewny hamuje rozwój bakterii, więc buty nie będą brzydko pachnieć.

Nie można suszyć butów na słońcu – białe buty mogą zżółknąć a skóra zmatowieje i może popękać. Jak więc wysuszyć buty? Jaki jest sposób na szybkie i bezpieczne wysuszenie butów?

Odpowiedź brzmi – suszenie suszarką do butów. Suszarki do butów są wygodne w użyciu i w szybki oraz prosty sposób osuszą nawet ocieplane buty zimowe czy zimowe buty sportowe np. buty narciarskie czy do snowboardu.

Suszarki do butów są bezpieczne dla każdego typu obuwia, niezależnie od materiału z którego zostały zrobione. Wyższa temperatura działa głównie na wewnętrzną część buta nie nagrzewając mocno materiału wierzchniego. Temperatura suszenia to ok. 50 st C. Większość modeli suszarek posiada termostat, który gwarantuje wyłączenie grzania po uzyskaniu określonej temperatury. Niektóre modele suszarek posiadają funkcję cyrkulacji powietrza – wilgotne i chłodne powietrze z wnętrza buta jest zamieniane na parę i wyprowadzane na zewnątrz kanalikami znajdującymi się w obudowie suszarki.

Ceny suszarek do butów zaczynają się od kwoty ok. 50 zł, dobra suszarka do butów kosztuje ok 120 zł ale ceny sięgają nawet 300 zł. Czym różnią się suszarki do butów między sobą? Suszarki do butów zasilane są z gniazdka wysokiego napięcia lub z gniazda zapalniczki w samochodzie, niektóre (te droższe) modele zasilane mogą być tymi dwoma sposobami (mają dwie, wymienne końcówki). Suszarki do butów mogą mieć końcówkę, która się “tylko” nagrzewa lub końcówkę z nadmuchem (cena ok. 120 zł). Droższe modele posiadają światło UV, które zabija bakterie i drobnoustroje odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach mokrych butów.

Gdzie kupić suszarkę do butów? Suszarki do butów kupisz w lepiej wyposażonych sklepach sportowych oraz w sklepach internetowych. W sklepie internetowym ceny są znacznie niższe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *