Jakie buty są najmocniejsze? Jakie buty kupić?

W czasach wszechogarniającej nas tandety wielu konsumentów zastanawia się nad tym jakie buty posłużą im dłużej, które z marek butów będą opłacalnym zakupem, jakie buty są najlepsze? Tandetne wyroby obuwnicze to głównie te, które sprowadzane są z Chin na zamówienie bazujące na cenie produktu. Chińska Republika Ludowa potrafi oczywiście wyprodukować świetne buty, które przetrwają bardzo dużo ale wszystko zależy od zleceniodawcy i ceny jaką przeznaczy na zakupy hurtowe u producenta – znane na świecie marki także część swojego asortymentu produkują w Chinach.

Popularne marki obuwnicze w Polsce sprzedają głównie buty średniej i niskiej jakości, są to buty wytwarzane z gorszej jakości materiałów, ładnie metkowane i jeśli opisane jako buty skórzane to często skóra jest wręcz „natryskana” na buta, oczywiście o niewielkiej grubości , wspomagana materiałem sztucznym od spodu, sklepy te nastawione są zysk koszem jakości obuwia. Z tego powodu ciężko jest kupić dobre buty w popularnych, dużych sklepach sieciowych – są tam oczywiście wyjątki – mówię tu o obuwiu asygnowanym przede wszystkim przez prywatnych polskich producentów szyjących na miejscu – jednak jest to rzadkość lub wybór tych producentów w sklepach sieciowych jest mocno ograniczony.

Istnieją także sklepy specjalizujące się w butach wykonanych ze sztucznych materiałów, tam buta można kupić za 10 zł – wygląda elegancko ale jest to but – można tak nazwać – do trumny – ma ładnie wyglądać a wytrzymałość to już inna sprawa.

Jeśli chcielibyśmy kupić dobre buty, które wytrzymają dłużej,  które po 3 latach używania będą wyglądać jak ta kupione w sieciówce  zaledwie po 3 miesiącach używania to polecam małe sklepy, które nie podpisują dużych kontraktów z producentami obuwia czy też importerami oraz nie sprowadzają (ze względu na konieczny wolumen) obuwia z innych krajów a głównie z ChRL. Powinniśmy wybierać buty szyte w Polsce, z średnio-twardą podeszwą gumową (uwaga na twarde gumowe i plastykowe podeszwy, które łatwo pękają), góra wykonana z miękkiej skóry lub innego bardziej odpowiadającego nam materiału, wnętrze buta, jeśli ktoś ma tendencję do przecierania zapiętka, powinno być wykonane ze skóry – przynajmniej w miejscach w których zazwyczaj je przecierasz.

. Porównując np. obuwie jesienne bardzo dobrej jakości zagranicznego producenta, który robi dobre obuwie (caterpillar) oraz polskiego producenta, którego buty wykonane są z ciut lepszego materiału a przede wszystkim nie taśmowo (szczegóły wykonania) ich cena różniła się na korzyść polskich butów o 20 zł – jednak niektórzy wolą mieć nieco niższą jakość i nieco wyższą cenę w zamian za odpowiednie oznakowanie firmowe buta.

Prywatnych polskich producentów obuwia jest na szczęście coraz więcej (np. PAN, Kacper, Conhpol, Moskała, Maciejka, Riko, Demar) – widać konsumenci zaczynają doceniać jakość i kalkulują ceny z głową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *