Kolka u niemowląt. Sposób na kolkę. Leczenie kolki

Kolka u niemowląt. Sposób na kolkę. Leczenie kolki

Kolka to skurcze jelit powodujące u dziecka silny ból. Kolka pojawia się między 2 a 5 tygodniem życia i trwa najczęściej do 4 lub 5 miesiąca życia. Kolka u niemowląt występuje najczęściej wieczorem po jedzeniu, może trwać kilka godzin. Dziecko zanosi się płaczem i przez kilka godzin nie daje się uspokoić.

Nie istnieje jeden uniwersalny sposób na kolkę. Rodzice muszą uzbroić się w cierpliwość, dodatkowe nerwy nie pomogą a mogą pogorszyć sprawę gdyż dziecko wyczuwa emocje.

Można ulżyć dziecku podając np. herbatkę z koprem włoskim, stosując ciepłe okłady na brzuszek, delikatne masaże brzuszka (masaż brzuszka robimy zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Gdy kolki są silne i częste należy skonsultować się z pediatrą. Pediatra przepisze leki przeciwbólowe, pomoże dobrać środki przeciwkolkowe np. Infacol, Esputicon, Bobotic. Leczenie kolki często nie daje efektów.

Jeśli karmisz piersią przyjrzyj się swojej diecie (może jadasz produkty ciężkostrawne), jeśli karmisz butelką to kup antykolkową i dobierz smoczek odpowiedniej wielkości i o odpowiednim przepływie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *