Co kupić na chrzest. Jaki prezent na chrzciny

Dostałeś zaproszenie na chrzest i zastanawiasz się co kupić na prezent? Podpowiadamy pomysły na prezent na chrzest.

Prezent na chrzest powinno się dobrać do wieku dziecka, zamożności rodziców (bo dziecko może już mieć wiele rzeczy ale może mu też brakować wielu niezbędnych rzeczy) i zasobności swojego portfela. Pamiętaj, nawet bardzo tani prezent o ile jest pomysłowy może sprawić frajdę dziecku (i rodzice będą zadowoleni).

O wiele większy problem mają chrzestni. Ojciec chrzestny i matka chrzestna oprócz  zakupu prezentu muszą pamiętać o takich obowiązkach jak zakup świecy, ubranka do chrztu – to rodzice wyznaczą co ma kupić matka chrzestna i ojciec chrzestny. Przyjęte jest, że ojciec chrzestny kupuje świecę a matka chrzestna ubranko, ale coraz częściej te rzeczy kupują rodzice.

Wiek dziecka przy wyborze prezentu ma bardzo duże znaczenie. Dla niemowlaka można kupić matę edukacyjną, bujaczek – leżaczek itp. natomiast starszemu dziecku można kupić rowerek, trampolinę, hulajnogę. Dobrze jeśli dziecko będzie mogło się od razu bawić zabawkami dlatego kupienie rowerka niemowlakowi uważam za nietrafiony prezent.

Bez względu na wiek dziecka na prezent można kupić np. srebrny lub złoty łańcuszek, można do niego dobrać wisiorek np. ze znakiem zodiaku, krzyżyk, serduszko itp. Na prezent na chrzest można kupić też np. aparat fotograficzny czy odtwarzacz płyt. Na allegro znajdziesz wiele pomysłów na prezent na chrzest np. srebrny smoczek, łańcuszki, kolczyki, pozytywki, zabawki.

Rodzice chrzestni mogą kupić na chrzciny np. biblię. Wybierając prezent na chrzciny kieruj się zainteresowaniami dziecka (oczywiście u starszych dzieci), może dziecko było by zadowolone z nowych klocków lego czy domku dla lalki.

Jeśli rodzice dziecka mają trudną sytuację finansową, prezentem mogą  być rzeczy najbardziej potrzebne dziecku np. wielki zestaw pieluch, pościel do łóżeczka, ubranka, wózek, fotelik do karmienia. Najwygodniejszym prezentem dla ciebie (bo nie trzeba go szukać) i najlepszym dla rodziców dziecka są pieniądze. Warto to przemyśleć, jednak pamiętaj że dziecko nie będzie miało z tego żadnej pamiątki a rodzice mogą wydać pieniądze na siebie a nie na dziecko.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *