Kwiat gwiazda betlejemska – pielęgnacja, uprawa.

Gwiazda betlejenska czyli wilczomlecz piękny zwany także poinsecją to popularna ozdoba w okresie świąt Bożego Narodzenia. Przy odpowiedniej pielęgnacji gwiazda betlejemska będzie cieszyć nasz wzrok aż do wiosny.

Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską?  Pielęgnacja i uprawa:

Gwiazda betlejemska to kwiat jednych świąt Bożego Narodzenia. To kolorowe  liście przykwiatowe są ozdobą całej rośliny, kwiaty są małe i niepozorne. Dekoracyjnych liści nie da się uzyskać w warunkach domowych więc nawet przy odpowiedniej pielęgnacji roślina ta nie doczeka następnych świąt w kolorach (liście będą zielone). Gwiazda betlejemska by wykształciła kolorowe liście wymaga przez kilka tygodni długiej (15 godz) nieprzerwanej nocy i krótkiego dnia. Jeśli nawet przez chwilę np. lampką przerwiemy światłem noc, uniemożliwimy wykształcenie się kolorowych liści.

Gwiazd betlejemska jako wilczomlecz w miejscu zranienia wytwarza sok mleczny. Sok ten jest trujący więc należy uważać na tego kwiatka jeśli w domu są małe dzieci.

Wymagania gwiazdy betlejemskiej: kwiat wymaga systematycznego podlewania, ziemia powinna być stale wilgotna ale nie mokra. Miejsce powinno być dobrze oświetlone, osłonięte od przeciągów. Nie ma konieczności nawożenia przez pierwsze pół roku gdyż roślinę kupujemy z dobrze nawożoną już ziemią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *