Najlepsze lumpeksy w Warszawie. Second hand Warszawa.

lumpeks warszawa
Ranking najlepszych lumpeksów w Warszawie

Lumpeks, second hand, szmateks, ciuchbuda, używak czyli po prostu sklep z odzieżą używaną to dla mnie źródło ubrań dobrej jakości i lubianych marek. Jeśli chcesz trafić na prawdziwą perełkę za grosze to zajrzyj do lumpeksu w dzień dostawy (najlepiej w momencie otwarcia). Najbardziej lubię te lumpeksy, które sprzedają ubrania na wagę. W tych z towarem wycenionym zapłacisz więcej. Przykładowo, w tym pierwszym za sukienkę (waga to ok. 250 g) zapłacę 25 zł a w drugim po wycenie minimum 50 zł do nawet 150 zł (droższej firmy). To, że lumpeksy oferują ubrania z drugiej ręki nie znaczy że są tam tylko stare, znoszone ciuchy czy buty. Często lumpeksy oferują także ubrania nowe, z metką.

Na co zwracamy uwagę oceniając lumpeks?
1. Jak szeroki jest asortyment – lumpeksy oferują w sprzedaży najczęściej ubrania i buty ale są też takie, które w swoim asortymencie posiadają także pościel, zabawki, biżuterię, akcesoria (torebki, paski, czapki) a nawet drobne sprzęty i szkło.
2. Wielkość sklepu – najbardziej oblegane są wielkopowierzchniowe sklepy, gdzie można “pobuszować” w dużej ilości ubrań i gdzie mamy swobodę ruchu.
3. Czystość – czyste muszą być nie tylko same ubrania ale i sklep. Oczywiste jest, że część ubrań jest znoszona i poplamiona ale nie mogą one stanowić większości. Ubrania nie mogą się lepić od brudu i nie mogą śmierdzieć.
4. Cena – większość osób preferuje lumpeksy z asortymentem na wagę. Różnica cenowa w różnych lumpeksach nie jest duża. Ceny wahają się średnio między 70 a 120 zł/kg.

Najlepsze lumpeksy w Warszawie:

1. Gemma w Warszawie -to popularna i lubiana sieć sklepów (ul. Targowa, Świętokrzyska, Al. Jerozolimskie, Aleja Ken) z odzieżą używaną. Mają szeroki asortyment (ubrania, buty, pościel, szkło, ręczniki, zabawki). To lumpeks w którym można upolować prawdziwą perełkę za grosze. Towar dobrej jakości, sporo nowych , markowych ubrań. Ceny w porównaniu do innych lumpeksów nie są wygórowane. Towar na wagę jak i wyceniany (ten lepszy). W ostatnim czasie jakość towaru pogorszyła się, więcej jest rzeczy z tanich sieciówek ale i tak myślę, że warto tam zajrzeć.

2. Odzież Używana na ul. Adama Mickiewicza, Warszawalumpeks wysoko oceniany i chętnie odwiedzany. Dużo dobrej jakości ubrań w bardzo dobrym stanie lub nowe. Towar sprzedawany na kilogramy. Klimatyczne miejsce z miłą obsługą daje wrażenie butiku. Niektórym może przeszkadzać nieduża ilość towaru i ciasnota. Czasem ciężko się dostać do wieszaka bo stoją przed nim skrzynki z innym towarem lub by zdjąć jedną, upatrzoną torebkę trzeba zdjąć wszystkie inne, które są na jednym wieszaku.

3. Ciuchy z przeszłością, ul. Grochowska, Warszawa lumpeks niewielki i z małym asortymentem ale za to bardzo ładne, modne i dobre jakościowo ubrania. Towar ogólnie na wagę ale niektóre rzeczy wycenione. Ubrania nie są pościskane, wiszą luźno. Markowe rzeczy można dostać także kilka dni po dostawie. Dostawa towaru co 3 tygodnie w środy. W dniu dostawy cena 86 zł/kg.

4. Sklep z 2 ręki, ul. Targowa, Praga Północ, Warszawa – bardzo fajny second hand z miłą obsługą. Lumpeks, który podoba się panom bo jako jeden z nielicznych ma dla nich dość duży asortyment. Towar czysty i ładnie uporządkowany kolorami :) Dostawy co 2 tygodnie w środy z ceną 89 zł/kg. Towar pochodzi z Polski a nie z importu więc sporo jest znanych nam marek. W dzień dostawy sporo rzeczy nowych. Lokal czysty, nie ma ścisku.

5. Kamizelka Sklep z odzieżą nową i używaną, ul.Saska, Warszawa -przyjemny, kameralny lumpeks. W dniu dostawy sporo markowej odzieży (Tommy Hilfiger, Calvin Klein,Guess, Puma, Ralph Lauren i wiele innych), bardzo dużo ubrań z metkami. Sklep malutki ale z szerokim zakresem asortymentu więc trochę ciasno. Czysto i pachnąco. Dostawy w każdy czwartek, cena w dniu dostawy 79 zł.

6. Anydays, ul. Kondratowicza, Warszawalumpeks w którym zawsze znajdę coś ciekawego. Lokal mały, ciasno ale wszystko uporządkowane. Sporo markowej odzieży w świetnym stanie. Co dwa tygodnie wymiana towaru ale co drugi dzień dorzucane są nowe rzeczy na sklep. Cena w dzień dostawy to 79 zł. Rzeczy są na wagę ale też niektóre wyceniane. W tym lumpeksie jest możliwość wymiany rzeczy na inną następnego dnia po zakupie. Różnica w cenie nie jest zwracana.

Ciekawa jestem jakie są wasze najlepsze lumpeksy. A może zaszły jakieś zmiany w tych, co opisałam? Czekam na komentarze.

4 komentarze

 1. Martyna H pisze:

  Najlepszy lumpeks w Warszawie to dla mnie ten na grochowskiej.

 2. Kinga21 pisze:

  Czasami w tych osiedlowych można znaleźć coś ciekawszego, niż w tych najbardziej znanych. Sama kupuję na targówku lub na wesołej w mniszych sklepach. Mniej ludzi tam chodzi, to jest towar mniej przebrany. Najmniej lubię te z wycenioną odzieżą, bo trudno oszacować wtedy budżet na wydatki :-D

 3. Martyna pisze:

  Dla mnie też najlepszy lumpeks w Warszawie to ten na Grochowskiej. Dobry lumpeks też jest na Mickiewicza. Jak idę to w dzień dostawy, czasami w inny dzień ale ciężko coś fajnego znaleźć. Warszawa duża więc zawsze coś się znajdzie.

 4. MajkaJ pisze:

  W Warszawie najlepszy lumpeks to Kamizelka na Saskiej. Tanio nie jest ale przynajmniej nie ma tylu ludzi, którzy kupują ciuchy na handel co w przeciętnym lumpeksie. To trochę denerwujące jak w dzień dostawy handlarze przepychają się w przejściu by zgarnąć najlepsze ciuchy i biorą w ilościach hurtowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *