Jakie obrączki ślubne wybrać? Jakie obrączki najlepsze?

Jakie obrączki ślubne wybrać? Jakie obrączki kupić? Wybór obrączek ślubnych to bardzo ważna decyzja przecież mamy nadzieję nosić tą samą obrączkę przez całe życie. Obrączka ślubna towarzyszy nam przy wszystkich czynnościach przez wiele lat  więc ważne jest by była nie tylko ładna ale i wygodna.

Mało kto kupuje już obrączki duże i szerokie. Pod szeroką i grubą obrączką często powstają odparzenia (szczególnie latem). Obrączka powinna mieć delikatne, półokrągłe wykończenie, przy ostro wykończonych krawędziach np. podczas mycia rąk mydłem, mydło zostaje na obrączce (kawałek mydła jest zeskrobywany obrączką). Ten sam problem jest, gdy w obrączce mamy wystające elementy np. kamienie czy też inne dekoracje. Jeśli w obrączce są wgłębienia to zbiera  się w nich bród i trzeba ją czyścić szczoteczką.

Czy na obrączce grawerować wzory? Jeśli już decydujesz się na wzory to tylko głęboko grawerowane. Wzory zbyt delikatne będą widoczne na obrączce ok 3-4 lat bo z czasem obrączka się wyciera i wzory się zamazują. Łączenie złota matowego i błyszczącego nie ma sensu – po kilku latach obie części będą wyglądały tak samo (część błyszcząca trochę się porysuje a część matowa się wytrze).

Czy kupić obrączki ślubne z łączonym złotem – obrączki ze złotem białym i żółtym? Łączone złoto w różnych kolorach na obrączce wygląda ciekawie. Jest tylko jeden minus takiego rozwiązania – w razie potrzeby zwężania czy rozszerzania takiej obrączki złotnik będzie miał z nią trochę problemu i na pewno za usługę zapłacisz więcej niż przy jednolitej obrączce.

Jakie obrączki ślubne wybrać? Jakie obrączki ślubne najlepsze? Polecam obrączki ślubne ze złota jednego koloru, gładkie, z zaokrąglonymi krawędziami i niezbyt szeroką a dla ozdoby wzór głęboko grawerowany. Od wewnętrznej strony obrączki można wygrawerować imię współmałżonka i datę ślubu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *