Detektor wielofunkcyjny Powerfix Lidl.

W dyskoncie Lidl możemy nabyć, wśród artykułów spożywczych, całkiem niezłe artykuły przemysłowe – jednym z nich jest wielofunkcyjny detektor Powerfix Lidl. Detektor zapewnia takie funkcje jak: odległościomierz, poziomica laserowa oraz detektor metalu, przewodów i drewna.

Lidl sprzedaje także urządzenia z rozdzielonymi funkcjami – tj. sam odległościomierz lub detektor (w cenie 44 zł) – poniższy opis ma do tych urządzeń także zastosowanie.

W zestawie otrzymujemy urządzenie, instrukcję obsługi i baterię 9V.

Zawartość zestawu detektora wielofunkcyjnego Powerfix Lidl

W urządzeniu Powerfix Lidl odległość mierzona jest za pomocą ultradźwięków odbijanych od odległej np. ściany – sprzęt mierzy czas powrotu fali dźwiękowej – dlatego gdy mierzymy odległość przeszkody ustawionej pod kątem, lub pochłaniającej dźwięk – urządzenie wskaże nam błąd pomiaru – co często się zdarza.

Błąd pomiaru odległości.

Punkt pomiaru wskazywany jest przez urządzenie za pomocą lasera tak jak pokazano na poniższym zdjęciu.

Pomiar odległości.

Wyświetlacz urządzenia podświetla się zielonym światłem, pomiar odległości działa w zakresie od 60 cm do 16 m. Za pomocą funkcji pomiaru można automatycznie obliczyć powierzchnię – wskazując urządzeniu dwie odległości oraz kubaturę (pojemność) wskazując urządzeniu trzy odległości – aparat mnoży je automatycznie i podaje wynik w drugiej linii tekstu.

Urządzenie Powerfix Lidl realizuje także funkcję wykrywacza – detektora metalu – do odległości 2,4 cm od czujnika; detektor drewna – do odległości 3,8 cm od czujnika oraz detektora przewodów w których płynie prąd zmienny (wykrywa je na podstawie pola elektromagnetycznego) – do odległości 3,5 cm od czujnika. Nie wszystkie przewody będą wykrywane przez detektor z Lidla – na przekład te w których płynie prąd stały lub sygnał informatyczny czy telefoniczny tj. np. kable sieci lan nie będą wykrywane przez to urządzenie.

Funkcja detektora metalu.

Kolejną funkcją urządzenia Powerfix Lidl jest laser do znakowania o zasięgu 10 metrów. Dzięki poziomicy wodno-powietrznej wbudowanej w sprzęt, możemy wskazywać laserem prosty odcinek do np. układania kafelków czy wieszania obrazów.

Funkcja lasera – poziomicy.

Jednostki miary stosowane w pomiarze to metry (system metryczny) bądź stopy (jednostki imperialne). Urządzenie jest wykonane dokładnie i nie wygląda na tandetne – jednak przeznaczone jest jedynie do robót amatorskich ze względu na dokładność nie nadaje się do celów profesjonalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *