Smartphone radio Biedronka.

Nareszcie popularne sklepy sieciowe zaprzestają sprzedaży odbiorników z odtwarzaczami CD – jeszcze do niedawna sprzedawano nawet “mini wieże” z odtwarzaczami kasetowymi. Te nośniki przechodzą lub przeszły już do lamusa – teraz ze względu na wygodę i pojemność nośnika stosuje się rozwiązania podobne jak w radiu sprzedawanym w Biedronce.

Smartphone radio z Biedronki posiada cyfrowo dostrajane radio zakresu FM (Frequency Modulation) – czyli najpopularniejszy w Polsce “zakres”. W radiu Biedronka nie mamy do czynienia niestety z tunerem obsługującym nowy cyfrowy format DAB+ tak jak np. radia TechniSat DigitRadio 100 lub Sony ZS-RS70BTB ale ten sygnał (analogowy) będzie w Polsce wspierany jeszcze bardzo długo – pełne pokrycie zasięgiem cyfrowego radia DAB+ jest przewidziane w Polsce dopiero w 2020 roku.

Bardzo ważnym w smartphone radiu z Biedronki jest wyposażenie w sloty kart pamięci SD oraz MMC a także wejście na popularne pamięci USB – dzięki tym gniazdom można odsłuchiwać muzyki w formacie mp3.

Na górnej pokrywie radia zamiast klapki na płyty CD znalazło się miejsce na położenie smartphona – można go podłączyć do tego urządzenia za pomocą kabla minijack lub też bezprzewodowo przy pomocy technologii bluetooth 2.1 – dzięki czemu radio odtwarza muzykę ze smartphona, który leży np. na stole w tym samym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *