Gimp – Darmowy program graficzny

Darmowy program graficzny Gimp. Jest to jeden z najbardziej popularnych programów do grafiki nawet w porównaniu z innymi programami płatnymi. Wśród darmowych programów do grafiki jest on zdecydowanie najlepszym. Program Gimp da się dostosować do każdej wersji językowej, program jest praktycznie przejrzysty w obsłudze dla osób które mają odrobinę doświadczenia w programach graficznych i znają pojęcia z dziedziny grafiki.

Gimp jest ładnie przygotowany z strony możliwości dla twórcy grafiki oraz z strony wyglądu interfejsu. Jest to bardzo awansowany program o ogromnych możliwościach twórczych i edytorskich. Obsługuje wszystkie formaty plików graficznych i może grafikę eksportować do każdego z tych rodzajów. Standardowo obsługuje warstwy. Bardzo liczne opcje zapewniają nam nieograniczone możliwości. Dla osób które tyko przelotem korzystają z programu jest wybór mnóstwa dekoracji i wizualizacji.

Program Gimp jest popularny nie tylko dlatego że jest darmową wersją programu, także dlatego że jest po prostu świetnym programem graficznym Można w nim stworzyć wspaniała grafikę, barierą jest tylko wyobraźnia i poznanie się na możliwościach programu.

Plusy Gimpa: Darmowy, prosty w obsłudze, ogromne możliwości edytorskie, bardzo liczne opcje, każda wersja językowa.

Minusy Gimpa: Dla początkującej osoby w grafice może wydać się trudnym  do obsługi ze względu na rozbudowanie i nazewnictwo funkcji. Brak kilku ciekawych opcji jakie mają kombajny graficzne.

Jakość wykonania 9
Jakość działania 9
Jakość / Cena 10
Łatwość obsługi 7

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *