Zapachy do samochodu

Zapachy do samochodu – co to jest i do czego służy każdy wie. Chyba każdy z Was zetknął się z takiego rodzaju odświeżaczem powietrza podróżując samochodem, czasami można je spotkać nawet w pojazdach transportu publicznego. Ale czy każdy zapach jest taki sam – czy różnią się między sobą jedynie nutą zapachową? Czy warto je stosować?

Początkowo, po wprowadzeniu szeroko na rynek zapachów samochodowych występowały one pod postacią znanych nam wszystkim zawieszek na gumce. Miały najczęściej kształt choinki i tak też się nazywały. Zapach jodłowego lasu w co drugim samochodzie – mogło się znudzić. Po jakimś czasie, na rynek weszły zapachy o szerszym spektrum, powstał cały szereg różnorakich odmian różniących się nie tylko aromatem. Jeden zapach do samochodu będzie miał delikatny, nie gryzący aromat, który będzie się utrzymywał przez odpowiednio długi czas, natomiast inne, słabszej jakości, mogą mieć zapach nie sprzyjający np. długiej jeździe.

O gustach się nie dyskutuje, jak powiadają, i każdy ma swoje preferencje co do zapachów, jednak powinieneś, kierowco, wybrać zapach do samochodu, który będzie odpowiedniej jakości – ty możesz się przyzwyczaić do jakiegoś np. ostrego aromatu ale pamiętaj, że ten element osobie, która wsiada do samochodu z ulicy rzuca się od razu w oczy – no może bardziej w nozdrza –  dlatego wybieraj rozsądnie.

Czy warto stosować zapachy samochodowe? Zdecyduj sam, jednak moim zdaniem tak, nie jest on w żaden sposób szkodliwy, można się go łatwo pozbyć jeśli nie odpowiada, jego cena nie jest czymś co nadszarpnęłoby budżet. Może maskować nieprzyjemny zapach np. wilgotnych dywaników jesienią, których nie da się codziennie suszyć i prać (nie zapominaj jednak o okresowym czyszczeniu samochodu – zapach nie zrobi tego za Ciebie). Niektórzy w to nie wierzą ale można też wymienić wśród pozytywów taką cechę jak poprawa nastroju lub redukcja stresu – wiąże się to z pojęciem aromaterapii. Żaden producent raczej nie zdecydował się na zapachy pogarszające nastrój?

Ze względu na mnogość aromatów, każdy dobierze zapach samochodowy według swoich preferencji. Poza tym jeśli nie odpowiada Ci np. dyndająca choinka na lusterku to w sprzedaży są zapachy nieco dyskretniejsze. Ja osobiście preferuje zapachy niespotykane (nie jest to zapach jodły), delikatnie ustawione aby tylko lekko dawały o sobie znać – osoba wsiadająca czasami nie domyśla się tego, że w samochodzie jest użyty zapach. Preferuję także gdy zapach jest dyskretnie zainstalowany – u mnie na dolnej kratce dolotu, aby go nie było widać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *