Telewizor LCD Prosonic 23 cale B23F6D z wbudowanym DVD. Netto.

Po krótce opiszę tutaj popularny (w miarę) na duńskim rynku telewizor LCD PROSONIC 23” DVD.  Teraz także, dzięki sieci Netto, będzie popularny w Polsce. Jak sama nazwa 23 cali, rozdzielczość to pełne HD czyli 1920 x 1080 Złącza: HDMI, PC, Scart, Component oraz audio, tuner DVB-C (kablówka) i DVB-T (antena naziemna – w Polsce cyfrowa telewizja wykorzystuje kodowanie mpeg4 które telewizor ten obsłuży).

Wbudowany odtwarzacz DVD odtwarza takie formaty jak DVD, DVD-R/-RW, DVD+R/+RW, CD, CD-R/-RW, AVI, WMA, JPEG.

Telewizor ma wbudowany slot USB za pomocą którego możemy odtwarzać muzykę i zdjęcia a także nagrywać program funkcją PVR (Personal Video Recorder) oraz tryb Time Shift – cofanie albo pauza obrazu na żywo.Pobór mocy około 75 W. Częstotliwość odświeżania oczywiście 50 Hz – jak w innych tanich telewizorach. Podświetlanie świetlówkami CFL.

Telewizor ten świetnie nadaje się jako monitor komputerowy ale są zastrzeżenie co do jego działania jako [sic] … telewizor czyli odbierający sygnał z anteny naziemnej. Niżej napiszę dlaczego. Nadaje się również jako monitor do obsługi wbudowanego DVD, do obsługi tunera satelitarnego DVB-S (zewnętrzny dekoder – np telewizji n! lub cyfra+) a także do grania w gierki na podłączonej konsoli ps2,2 lub3 (jak chcecie) czy tam innych xboxów. Jeśli ktoś przypadkiem aktywuje blokadę rodzicielską to domyślne hasło telewizora to 1234.

Konsumenci duńscy, to jest użytkownicy telewizora Prosonic 23” z DVD narzekają na słabą jakość głowicy odbierającej sygnał telewizyjny (zalecają zachować rachunki i opakowanie aż do upłynięcia terminu gwarancji – na szczęście w sieci netto nie robią żadnych problemów z oddaniem sprzętu i zwrotem gotówki więc jeśli zauważą Państwo, że jakaś funkcja nie działa zgodnie z jej przeznaczeniem to nie ma obaw bo  sklep – nawet bez ekspertyzy – zwróci nam pieniądze. Wiem to z doświadczenia pownieważ oddałem tam odkurzacz po roku używania, który wg mnie stracił na mocy).

Niestety nie mogę podpowiedzieć Państwu w którym miejscu znajdziecie instrukcję obsługi (dobrze taką przeczytać przed zakupem sprzętu aby poznać jego możliwości) ponieważ ciężko w ogóle znaleźć producenta w sieci.

Dodam jeszcze, że telewizory kineskopowe CRT  (mam wciąż styczność z modelem 29 cali stereo) tej firmy sprawują się bardzo dobrze, kolory nie blakną, fonia dobrej jakości po wielu latach użytkowania – być może będzie to miało przełożenie na nowe LCD.

Telewizor od 4 kwietnia 2011 dostępny jest w duńskiej sieci sklepów netto na terenie Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *