Tablet MyTab 10 DualCore Biedronka.

W sklepach Biedronka pojawił się kolejny już raz tablet firmy myPhone – tym razem to model MyTAB 10 z dwoma rdzeniami procesora (poprzednio wersja 7 oraz 10 z jednordzeniowym procesorem – w grudniu 2012). Biedronka podążając za duchem czasu sprzedawała w swoich dyskontach także tablet marki Goclever (model A73).

Tablet MyTab10 z Biedronki charakteryzuje się przede wszystkim wspaniałą baterią o pojemności 8000 mAh – która, jeśli ją dobrze traktować (np. nie pozostawiając wyładowanego tableta na dłuższy czas, naładowanie do pełna przed pierwszym włączeniem, nie rozładowywanie do końca akumulatora) powinna wytrzymać nawet 9-11 godzin (w zależności od funkcji z jakiej korzytamy). MyTab10 Biedronka posiada dwurdzeniowy procesor A9 1,6GHz – jest odpowiedni do wymagających gier, także ilość ramu wynosząca 1GB wystarczy do obsłużenia multum oprogramowania na tym tablecie.

Pamięć ROM wewnętrzna to 8GB – można zastosować kartę microSD zwiększającą pamięć o 32GB, wyposażony w 2 kamery – z przodu 0,3 Mpix i z tyłu 2Mpix, barwa i szeroki kąt widzenia ekranu jest podobna do ekranów IPS, tablet możemy obsługiwać 10 palcami – posiada ekran z “odbiorem” 10 punktów dotyku (norma to 5 punktów). Ekran oczywiście pojemnościowy – czyli lepiej reagujący na dotyk, jednak nie da się tutaj zastosować rysików takich jak do ekranu oporowego. Ciekawe jest także zastosowanie 2 gniazd usb – można by pokusić się o stałe podłączenie klawiatury z etui pod jedno gniazdo (usb-host). Wyróżniające jest także zastosowanie fizycznego klawisza “back” z którego w przypadku androida bardzo często się korzysta (w innych tabletach z reguły ten przycisk jest jedynie ekranowy-dotykowy).  Także przyciski zmiany poziomu głośności są fizycznie umiejscowione na tablecie, pełnią one ponadto funkcje:

– “menu” (krótkie naciśnięcie przycisku Vol+) – jeśli chcemy zwiększyć głośność trzeba trzymać przycisk Vol+ długo oraz

– “home” (krótkie naciśnięcie przycisku Vol-) – jeśli chcemy zmniejszyć głośność należy długo przytrzymać przycisk Vol-

W urządzeniu – dla spełnienia snów – mogłoby znajdować się oprócz akcelorometru także kompas który dodałby wykrywanie odchylenia w różne kierunki stron świata (yaw). Akcelerometr mierzy jedynie przechylenia tabletu  (roll oraz pitch). Nie da się na nim zastosować niektórych programów do np.  projektowania na podstawie rzeczywistej kubatury wnętrza – choć procesor i ram byłby idealny.

Ponadto w tańszym, niestety też  mniejszym tablecie Goclever t76, umieszczono tuner DVB-T oraz GPS – tutaj, szczególnie miło byłoby zobaczyć tuner na niemalże 10 calach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *