Reumatyzm. Sposób na reumatyzm. Reumatoidalne zapalenie stawów.

Sprawdzony sposób na reumatyzm – o tym w poniższym artykule. Zaczniemy jednak od krótkiego objaśnienia czym jest reumatyzm i od znanych metod leczenia i radzenia sobie z reumatyzmem.

 

Reumatyzm (nazywany także gościec lub reumatoidalne zapalenie stawów) objawia się zmianami chorobowymi w stawach i kościach, wyróżnia się swą powszechnością, bolesnym i przewlekłym przebiegiem i wysokimi kosztami leczenia. Reumatyzm ogranicza ruchomość stawów, w skrajnych przypadkach całkowicie je usztywnia.

 

Leczenie reumatyzmu

Istnieje wiele sposobów leczenia chorób reumatycznych, do których oprócz leczenia farmakologicznego (przyjmowanie leków) należy także odpowiedni tryb życia, dieta, rehabilitacja (kinezyterapia i fizykoterapia), pomoc psychologa.

 

Domowe sposoby na reumatyzm to m.in. stosowanie okładów z liści kapusty, które działają ściągająco, zmniejszają ból i obrzęk, okłady ze świeżych liści brzozy (brzoza ma właściwości przeciwreumatyczne. Stosowane są także kremy i maści z pokrzywy i diabelskiego pazura (nazywany także czarci pazur).

 

Znam jednak sprawdzony lecz trochę nieprzyjemny i drastyczny sposób na reumatyzm, sposób podpatrzony od mojej babci. Jakieś 15 lat temu moja babia bardzo cierpiała z powodu reumatyzmu, ból był bardzo silny. Lekarz wtedy stwierdził że za 5 lat moja babcia nie będzie mogła chodzić. Jedna pani, która mieszkała z moją babcią w jednej wsi i która zawsze leczyła się tylko ziołami kazała mojej babci zbierać pokrzywę gołymi rękoma i na gołe nogi (moja babcia zbierała pokrzywę dla świnek). I tak robiła. Oczywiście początkowo poparzenia były bardzo duże i trochę bolało (ale ból nie był większy niż bóle reumatyczne). Po roku u mojej babci nie było śladu po reumatyzmie. I tak jest do dziś, moja babcia chodzi!!! i nic ją nie boli!!! A na pokrzywy tak się uodporniła że nawet jak zerwie pokrzywę gołą ręką to nie czuje parzenia i nie pojawiają się bąble. Wiem, że ten sposób nie należy do przyjemnych ale jeśli kogoś boli dniami i nocami w kościach to chwyta się każdej możliwości wyleczenia.

Polecam więc przykładanie pokrzyw w miejsca dotkniętych reumatyzmem. Trzeba pamiętać, że nie można się drapać po oparzeniach od pokrzyw, a po kilku godzinach przestaje swędzieć. Zabiegi są sezonowe bo zimą nie znajdziemy świeżych pokrzyw, najlepsze pokrzywy są w maju, w czerwcu zaczynają kwitnąć i ich działanie lecznicze zmniejsza się. Okładów nie mogą stosować osoby uczulone na pokrzywę.

Włoski pokrzywy zawierają serotoninę, histaminę i kwas mrówkowy. Serotonina i histamina biorą udział w zwiększaniu poziomu czynnika wzrostu nerwów, który aktywuje neurony odbierające wrażenie bólu. Dlatego też parzące działanie pokrzywy działa przeciwbólowo. Właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe pokrzywy pomogą zmniejszyć liczbę przyjmowanych niesteroidowych środków przeciwzapalnych, powodujących wiele działań niepożądanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *