Jakie poduszki do spania wybrać? Jaka poduszka najlepsza?

Jaką poduszkę do spania wybrać skoro w sklepach jest ich wiele i w różnych cenach? Różne są też opinie co do wyboru poduszek. Jaka poduszka najlepsza? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, którymi można pokierować się przy zakupie poduszek.

Jaką poduszkę do spania, jaki kształt poduszki?

Inną poduszkę powinny kupić osoby śpiące na boku a inną osoby śpiące na plecach. Dobierz poduszkę do pozycji spania. Do wyboru mamy poduszki tradycyjne lub poduszki piankowe o ergonomicznym kształcie (poduszki ergonomiczne). Osoby śpiące na boku powinny wybierać poduszki o wysokiej krawędzi i zbite by utrzymywały ciężar głowy (głowa nie może za mocno zapadać się w poduszkę bo wówczas wygina się kręgosłup). Poduszki ergonomiczne powinny mieć wycięcia na ramiona. Osoby śpiące na plecach lub na brzuchu powinny wybierać poduszki bardziej miękkie i niższe. Poduszka ergonomiczna dla śpiących na plecach powinna mieć niską krawędź i głębokie wycięcie na głowę – poduszka ma przede wszystkim utrzymywać kręgosłup w odcinku szyjnym.

 

Jakie wypełnienie poduszki wybrać?

Poduszki mogą być wypełnione włóknami poliestrowymi, włóknami celulozowymi lub pierzem i puchem.

  • Najdłużej będą nam służyły poduszki wypełnione włóknami poliestrowymi. Jeśli chcesz poduszkę twardszą wybierz poduszkę wypełnioną groszkiem, jest ona także bardzo przewiewna i łatwo chłonie wilgoć. Poduszki z mikrofibry są natomiast bardzo miękkie i lekkie
  • Włókna celulozowe uzyskiwane są z drewna, bardzo dobrze chłoną wilgoć
  • Puch i pierze – im więcej puchu a mniej pierza, tym poduszka jest lepszej jakości, jest bardziej miękka i sprężysta. Poduszki z pierza są bardzo wygodne jednak nie są polecane alergikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *