Jakie kwiaty na grób jesienią? Jakie chryzantemy kupić na cmentarz?

Jesienią, gdy większość kiatów przekwitła a zbliża się 1 listopad czyli Święto Zmarłych zastanawiamy się jak ozdobić groby naszych bliskich. Czym ozdobić pomnik jesienią? jakie kwiaty kupić na grób?

Na jesienne kwiatowe dekoracje grobu polecam chryzantemy. Chryzantemy to kwiaty typowo jesienne, niewymagające, odporne na warunki atmosferyczne, w tym na niewielkie przymrozki.

Wielość form i kolorów zachęca do ich kupowania. Dobierając odpowiednie odmiany chryzantemy mogą zdobić pomnik od sierpnia aż do późnej jesieni. Najbardziej popularne są złocienie ogrodowe czyli chryzantemy wielokwiatowe.

  • Z odmian wczesnych, kwitnących od sierpnia polecam: Cameo (kwiaty pełne, jasnoróżowe) i Holly (kwiaty pełne, żółte)
  • Z odmian średniowczesnych kwitnących od września do października polecam: Seashell (kwiaty pełne jasnoróżowe, ciemniejsze im bliżej środka) i Beatrice (kwiaty półpełne, buraczkowe)
  • Z odmian późnych, kwitnących w październiku polecam: Alcala (kwiaty półpełne, fioletowe) i Terano White (kwiaty półpełne, białe).

Wybrane odmiany to chryzantemy dość odporne na mróz, nie wymagające okrycia. By chryzantemy kwitły jak najdłużej sadź je na stanowiskach słonecznych i na żyznej ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *