Jak myć okna? Sposób na szyby bez smug. Ile kosztuje mycie okien?

Jak myć okna by na szybach nie pozostawały smugi? Trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i środki do czyszczenia. Na mycie szyb najlepiej wybrać dzień pochmurny ale bez opadów deszczu. W słoneczny dzień, gdy na okno pada słońce płyn do szyb szybko wysycha i pozostawia smugi. Gdy pada deszcz nie zobaczymy na szybie niedomytych miejsc, natomiast w dni mroźne płyn do szyb zamarznie na szybie. Dlatego też jeśli chcesz mieć w grudniu na święta czyste okna to pomyśl o tym jeszcze w październiku.

Mycie okien zaczynamy od umycia elementów plastikowych czy drewnianych. Można to zrobić miękką szmatką np. frote i rozcieńczonym w wodzie płynem do mycia naczyń. Płyn do mycia naczyń świetnie rozpuszcza tłuszcz. Czyścimy każdą wnękę we framudze okna, jesienią w otworach znaleźć można owady, które chcą tam przezimować. Osuszamy okno papierowym ręcznikiem (szczególnie gdy mamy okna drewniane).

Przystępujemy do mycia szyb. Szyby najlepiej myć płynem do tego przeznaczonym, ale jeśli chcemy zaoszczędzić można także wykorzystać ocet, który świetnie czyści i nabłyszcza szyby (do 1 litra wody dodajemy ok 1 łyżkę stołową octu). Skrapiamy szyby roztworem i polerujemy ruchami obrotowymi ręcznikami papierowymi. Do polerowania nadają się także kolorowe gazety – druk nadaje błysk szybom. Jeśli na szybach są jeszcze smugi to czynności z nakładaniem roztworu octu czy płynu do mycia szyb i polerowaniem należy powtórzyć. Najczęściej zdarza się tak, gdy rzadko czyścimy okna lub gdy okna skierowane są na mocno zanieczyszczoną okolicę np. na ruchliwą ulicę.

Ile kosztuje mycie okien? Jeśli zatrudnisz firmę do mycia okien to zapłacisz ok 20 zł za umycie okna o wymiarach ok 1,50 x 2 m. Jeśli dasz ogłoszenie, że poszukujesz osoby do mycia okien to na pewno znajdzie się osoba, która to samo okno umyje za 10 zł.W jednym i drugim przypadku nie musisz kupować środków czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *