Jak czyścić panele podłogowe? Czym czyścić panele podłogowe?

Jak czyścić panele podłogowe aby na długo zachować ich piękny wygląd? Panele nie lubią wody ani większych zabrudzeń (np. piasku). Panele podłogowe powinno się czyścić na sucho. Zbierz odkurzaczem większe zabrudzenia. Na końcówce odkurzacza powinna być szczotka, plastik mógłby porysować podłogę. Następne przetrzyj podłogę suchą, miękką i czystą szmatką. Jeśli czyścisz podłogę regularnie to te zabiegi powinny być wystarczające. Jeśli panele są w dalszym ciągu brudne to przetrzyj panele wilgotną (nie mokrą!) szmatką lub mopem.

Czym czyścić panele podłogowe? Do czyszczenia paneli można użyć specjalnego środka do paneli lub jeśli takiego nie posiadasz to wody z dodatkiem niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń (świetnie zbiera tłuste plamy).

W jaki sposób czyścić panele podłogowe? Jak dbać o panele podłogowe? Szmatką rób koliste ruchy. Jeśli szmatka będzie brudna to wymień ją na inną czystą. Jeśli na podłodze jest piasek to nie myj od razu podłogi szmatką bo ją porysujesz. Zbierz piasek odkurzaczem. Jeśli przesuwasz po podłodze meble np. krzesła to przyklej pod nóżki zabezpieczenia przed porysowaniem podłogi. Są to małe, okrągłe skrawki przypominające materiał wykładzinowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *