Generator pary Tefal GV5125. Biedronka.

Żelazko – generator pary Tefal GV5125 sprzedawany w sklepach Biedronka od 11.03.2013 jest żelazkiem systemowym – albo jak nazywają to marketingowcy “generatorem pary”. Generator pary wyposażony jest w duży zbiornik do wytwarzania pary ze stałym ciśnieniem – tj. nie musisz się martwić o to, że zabraknie pary w trakcie prasowania – jak ma to miejsce w tradycyjnych żelazkach parowych po wychłodzneiu stopki.

Para ze stacji bazowej doprowadzana jest do stopy prasującej (żelazka) przewodem ciśnienowym, dzięki temu, że woda zamienia się w parę w generatorze – żelazko nie jest ciężkie, można nim prasować dłuższy czas bez bólu ręki.

Generator pary, stacja parowa, żelazko z generatorem pary Tefal GV 5125 jest wyrobem już długo obecnym na rynku – wciąż dostępnym w sklepach – znaczy to, że jest konstrukcją udaną, jednak ze względu na wiek zastępują go powoli nowsze modele np. Tefal GV 5245.

Kupując żelazko z generatorem pary proszę zwrócić uwagę na najistotniejszy jego parametr, którym jest wydajność tegoż generatora – wyraża się go w jednostkach gram na minutę. Żelazko, generator pary Tefal GV5125 Biedronka ma wydajność 90g/m – spotykane są na rynku lepsze generatory o odczuwalnie lepszym komforcie pracy np. z wydajnością 120 gram na minutę.

Zakup żelazka z doprowadzaniem pary ze stacji bazowej polecam osobom dużo prasującym – prasowanie skraca się o połowę czasu w porównaniu do zwykłego żelazka – wystarczy przeprasować coś 1 raz zamiast 3 razy (dzięki wydostającej się parze pod wysokim ciśnieniem) poza tym żelazko jest lekkie, co ułatwia prasowanie szczególnie kobietom, wyższa cena generatora pary zwróci się dzięki zaoszczędzeniu czasu i zdrowia na prasowaniu tradycyjnym żelazkiem.

Z ciekawostek – cena tego żelazka w konkurencyjnym kapitałowo (i narodowościowo) Lidlu kształtowała się na poziomie 399 zł (grudzień 2011) – Portugalia:Niemcy 1:0.

Warto sprawdzić ceny nowszych modeli w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *