Bramka ochronna Safety 1st. Lidl. Jaką bramkę bezpieczeństwa dla dzieci kupić.

Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka to jednym z rozwiązań umożliwiających realizację takich zamiarów jest bramka ochronna dla (a raczej na) dzieci. Bramki bezpieczeństwa kupisz w wielu sklepach z artykułami dla dzieci lecz kosztują tam dość sporo pomimo nieskomplikowanej konstrukcji. Dobrym rozwiązaniem jest kupno bramki bezpieczeństwa dla dziecka marki Safety 1st z Lidla – jest to produkt relatywnie tani, spełnia swoje zadanie, przeczytasz o jej jakości niżej, niestety nie jest dostępny na każde żądanie w Lidlu – jedynie podczas akcji “promocyjnych”.

Produkt ochrony zdrowia i życia dziecka jakim jest bramka ochronna Safety 1st z Lidla ma regulowaną szerokość między 73 a 81 cm (czyli jeśli masz drzwi – a konkretnie futrynę o szerokości 70 to nie zamontujesz tego produktu, jeśli masz szerszą przestrzeń do zamontowania tej bramki to możesz od razu dokupić w Lidlu przedłużenie do bramki w cenie ok. 23 zł) – szerokość bramki reguluje się śrubami za pomocą załączonego przez producenta kluczyka. Szerokość bramki może być zwiększana dodatkowymi (do kupienia także w Lidlu) modułami rozszerzającymi. Każdy dodatkowy moduł to poszerzenie bramki (a właściwie jej szerokości montażowej – bo nie przejścia w bramce, które zostaje takie samo) o 7 cm. Decydując się na poszerzenie bramki Safety 1st z Lidla pamiętajmy, że takich modułów do 1 bramki możemy zamontować maksymalnie 4 – większa ich ilość spowoduje niestabilność konstrukcji, więc maksymalna szerokość korytarza (drzwi) w którą wmontujemy bezpiecznie bramkę ochronną wynosi 109 cm.

Podparcie bramki o ścianę odbywa się za pośrednictwem plastykowych krążków, które zapobiegają wyślizgiwaniu się śrub, plastykowe krążki przyklejane są do ściany lub futryny za pomocą załączonych “plasterków z klejem” które – jeśli przyklejone do ściany – przy próbie ściągnięcia lub silnego pchnięcia bramki odchodzą razem z farbą i częścią tynku.

Bramka faktycznie ma skomplikowany system otwierania i dziecko sobie na pewno nie poradzi (niektrórzy dorośli też mają z tym problem – możecie szczuć gości), jednak po krótkich ćwiczeniach można bramkę otworzyć jedną ręką.

Producent tego produktu dla dzieci wprowadza nieco w błąd nabywcę pisząc na opakowaniu – “automatyczne zamykanie” – ja wyobrażałem sobie, przed zakupem że bramka zamyka się sama – tj. na sprzężynowych zawiasach jednak tu chodzi o brak konieczności naciskania jakiejkolwiek klamki przy zamykaniu bramki – wystarczy kopnąć nogą.

Co jest dość dużą wadą bramki to hałas przy zamykaniu – trzeba trzasnąć aby mechanizm zamka się zablokował i zabezpieczył.

Niestety nie wiem co producent miał na myśli pisząc o potrójnym mechanizmie działania.

Bramka ochronna Safety 1st Lidl tak jak inne bramki bezpieczeństwa otwiera się w obie strony i posiada próg o którym trzeba pamiętać przechodząc przez tę bramkę.

 Mechanizm zamka bramki – po trzaśnięciu furtką opada w dół i z obu boków wyskakują przyciski, które należy oba wcisnąć i pociągnąć cały mechanizm do góry aby otworzyć bramkę.

 Bezpieczne zawiasy bramki.

 Śruba regulacyjna wraz z krążkiem przyklejanym do ściany bądź futryny.

Pamiętaj, że bramki tego typu nadają się dla dzieci, które – po pierwsze nie potrafią jeszcze “rozszyfrować” metody otwierania bramki (niektórzy dorośli też mają z tym problem) a po drugie (warunek łączny z pierwszym) nie są na tyle wysokie aby próbować przejść nad bramką lub fiknąć na niej koziołka – to może być bardziej niebezpieczne niż nawet brak jakiejkolwiek bramki – dlatego, gdy dziecko osiągnie wiek w którym uznacie Państwo że warunki powyższe nie są spełnione (choć jeden z nich) bramkę należy zdjąć.

Bramki ochronne lub bramki bezpieczeństwa jak i inne produkty dla ochrony dzieci znajdziesz taniej w ofertach sklepów internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *