Mini Pad Sanitas LIDL. Mini elektrostymulator mięśni.

W sklepach sieci LIDL dostępne jest od niedawna urządzenie z rodzaju TENS oznaczone jako Mini Pad. Jest to interesujący gadget, który zaciekawił zapewne niejedną osobę robiącą zakupy w tym dyskoncie. Zapewne posiadacie już Państwo podstawowe informacje o tego typu urządzeniach – można je wyczytać w reklamie Lidla, jednak aby zdecydować o kupnie Motylka – Elektrostymulatora Mini Pad Sanitas Lidl należy zapoznać się ze szczegółami, które określone są m.in. w instrukcji wspomnianego urządzenia drobnym drukiem lub na niniejszej stronie internetowej.

Na początek wyjaśnię, czym jest skrót TENS – to Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation czyli przezskórna symulacja elektryczna nerwów, polega ona na przesyłaniu impulsów elektrycznych z elektrod urządzenia, przez skórę do nerwów “pacjenta” i w ten sposób (obrazując to w skrócie)  zakłócić ma odbiór/drogę sygnałów bólowych przez te zakończenia nerwowe rejestrowanych. Aby zdecydować o kupnie urządzenia MiniPad Sanitas Lidl należy wiedzieć iż urządzenie nie leczy przyczyny bólu lecz jedynie maskuje/zakłóca jego przesył do ośrodka odbioru – uzyskuje się tzw. efekt analgetyczny – podobne działanie wykazuje np. lidokaina tj. składnik żelu na ból dziąseł dla dzieci lub też stosowana u dentysty.

Elektrostymulator motylek MiniPad Sanitas Lidl jest urządzeniem produkowanym przez: Hans Dinslage GmbH Germany – nie zobaczymy na nim napisu Made in China. Mini Pad działa standardowo na załączonej baterii około 20 razy po 20 minut (długość zabiegu). Nie przeczytasz tego w reklamie ale pamiętaj, że nie należy stosować bezwzględnie tego typu urządzeń jeśli masz wszczepiony rozrusznik serca lub korzystasz z pompy insulinowej, także metalowe implanty lub np. nie wyjęty kolczyk w pępku uniemożliwiają stosowanie urządzenia. Kolejnymi bezwzględnymi przeciwskazaniami do stosowania Mini Pada Sanitas jest np. gorączka, w pobliżu rany, blizny, ogniska choroby skóry, przy padaczce, silnej arytmii, ciąży, stanach pooperacyjnych (szczególnie w miejscach operacji) oraz jednocześnie z innymi urządzeniami medycznymi wywołującymi impulsy.

Poza tym nawet u zdrowych osób urządzenia nie należy stosować na klatce piersiowej – mogłoby zakłócić pracę mięśnia sercowego – jeśli więc chciałbyś, Drogi Czytelniku, pozbyć się bólów mięśnia piersiowego to tego typu terapia nie jest dla Ciebie. Nie należy używać Mini Pad’a Sanitas Lidl na szyi (tętnice), na czaszce, w okolicach genitaliów, w kąpieli oraz w stanie “wskazującym na spożycie”.

Elektrostymulator “Motylek” Mini-Pad Sanitas Lidl

 

Wypakowany elektrostymulator – przycisk + służy do włączenia (przytrzymanie przez dłuższy czas  do usłyszenie długiego sygnału dźwiękowego) oraz do zwiększenia częstotliwości/zmiany programu; przycisk – służy do zmniejszenia częstotliwości lub wyłączenia urządzenia (dłuższe przytrzymanie).

 

Spód urządzenia Mini-Pad Sanitas – na elektrody należy jeszcze nakleić żelową wkładkę przewodzącą, która ma za zadanie utrzymywać urządzenie na ciele pacjenta załączoną w opakowaniu.

 

Załączono instrukcję w kilku językach oraz baterię CR2032.

Minipad Elektrostymulator Sanitas zasilany jest baterią 3V typu CR2032 (koszt: ~5 zł), którą po 20 użyciach, czyli po 400 minutach pracy należy wymienić. Emituje 70 impulsów na sekundę o czasie trwania 0,2 milisekund tj. 0,0002 sekundy.  Napięcie to 60Vpp (napięcie międzyszczytowe) przy oporności równej 1000 Ω.

Należy dodać, iż LIDL sprzedaje urządzenia Mini-Pad Sanitas w kilku rodzajach, powyżej przedstawiony na zdjęciach jest elektrostymulator 05 – na ogólne bóle (uniwersalny), natomiast nabyć można też elektrostymulator z Lidla do niwelacji bólów miesiączkowych, bólów pleców, relaksujący. Koszt takiego urządzenia to ok. 30 zł. Żaden ze wskazanych elektrostymulatorów nie służy do rzeźbienia sylwetki ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *