Inhalator SANITAS – Lidl. TestInhalator Sanitas  oferowany w sklepach Lidl przeznaczony jest do leczenia górnych i dolnych dróg oddechowych, łagodzi objawy przeziębienia oraz przyspiesza leczenie. Rozpylanie następuje przy użyciu kompresora (inhalator pneumatyczny). Inhalator można stosować zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Do urządzenia dołączone są ustnik oraz maska dla dorosłych i dla dzieci.

Sklep oferuje nam dwa rodzaje inhalatorów – ciśnieniowy – rozpylający aerozol za pomocą sprężarki oraz mini inhalator membranowy Sanitas SIH 45 który napędzany jest bateriami paluszkowymi (2 sztuki w zestawie).

Do inhalacji można stosować tylko te leki (aerozole) i preparaty, które są do tego przeznaczone i zalecone przez lekarza. Inhalacje można robić przez maskę lub przez ustnik. Inhalacja przez maskę jest mniej wydajna gdyż przez otwory w masce wpada powietrze z zewnątrz i lekarstwo miesza się z nim. W czasie inhalacji należy głęboko oddychać by lekarstwo trafiło do oskrzeli.

Do inhalacji nie powinno się stosować ziołowych olejków eterycznych, syropów od kaszlu,środków do kąpieli. Preparaty te mają zbyt gęstą konsystencję. Gęste leki, po uzgodnieniu z lekarzem można rozcieńczyć w roztworze soli kuchennej.

Akcesoria dołączone do inhalatora Sanitas przeznaczone są wielokrotnego użytku. Należy jednak pamiętać o ich czyszczeniu i dezynfekcji. W czasie przechowywania urządzenia wszystkie części muszą być suche by nie dopuścić do rozwoju grzybów. Po użyciu inhalatora, nebulizator i pozostałe akcesoria (ustnik, maska) należy przemyć gorącą wodą (lub zdezynfekować) i miękką szmatką wytrzeć do sucha.


W opakowaniu znajdziesz:

 • inhalator,
 • nebulizator,
 • przewód powietrzny, ustnik,
 • maska dla dorosłych, maska dla dzieci,
 • filtr zapasowy,
 • instrukcja obsługi

Opakowanie inhalatora sanitas.

Mini inhalator Sanitas Lidl SIH 45 (sprzedawany w Polsce za 99 zł)

Inhalator Sanitas

Inhalator Sanitas po rozpakowaniu – z tyłu jest schowek na kabel

Tabliczka znamionowa inhalator Sanitas

Akcesoria dodawane do inhalatora Sanitas.

Dane techniczne:

 • wielkość: 295x178x94
 • waga: 1,7 kg
 • pojemność nebulizatora: 6 ml
 • przepływ leku: ok. 0,2 ml/min
 • ciśnienie akustyczne (głośność): do 60 dBA

Inhalator Sanitas z Lidla to urządzenie praktyczne, estetyczne wykonane i łatwe w obsłudze. Niewielkie wymiary ułatwiają przechowywanie a możliwość demontażu elementów ułatwia czyszczenie i zachowanie higieny. Wysoka jakość inhalatora, bogate wyposażenie i niska cena zachęcają do zakupu. Razem z inalator pojawiły się w ofercie Lidla ampułki z roztworem soli fizjologicznej do inhalacji – tego typu środek dostępny jest w aptekach w cenie (w zależności od apteki – gdyż te potrafią różnicować ceny leków w bardzo szerokim zakresie) około 0,25 zł. za 5ml środka – taka pojemność jest optymalna, gdyż jednorazowo pojemnik zużywamy nie dopuszczając do jego zakażenia.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami w witrynie.

Komentowanie jest wyłączone