Ładowarka prostownik samochodowy Ultimate Speed ULG 3.8 A1 LIDL.Urządzenie ULG 3.8 A1 to zaawansowana ładowarka do akumulatorów samochodowych, motocyklowych oraz innych (np. w pojazdach dla dzieci). Ładowarką z lidla naładujesz akumulator kwasowo-ołowiowy o napięciach: 6V (tutaj pojemności 1,2 Ah do 14 Ah – czyli np. stare akumulatory do motocykli MZ – teraz akumulatory motocyklowe i motorowerowe mają z reguły 12 V i 4-8 Ah), 12V (pojemności 1,2Ah do 14Ah – czyli nowe akumulatory motocyklowe i skuterowe), 12V (pojemność 14Ah do 120Ah – czyli do ładowania nawet dużych akumulatorów przeznaczonych do samochodów osobowych diesel). Niegdyś w Lidlu mogłeś spotkać tego typu ładowarkę oznaczoną logo „Tronic”.

Ładowarka – prostownik Ultimate Speed ma w przeciwieństwie do standardowych prostowników, które zazwyczaj są nawet droższe od tego produktu, możliwość ładowania szerokiego spektrum akumulatorów. Może ładować akumulatory kwasowo – ołowiowe standardowe, żelowe (bezobsługowe) oraz z kwasem zamkniętym w pojemnikach z włókna szklanego.

Ładowarka akumulatorów z Lidla posiada diody sygnalizacyjna trybu w jakim aktualnie pracuje oraz 1 przycisk do zmieniania tych trybów – występują tryby: standby (nie ładuje), ładowanie 6V, ładowanie 12V motocykli, ładowanie 12V samochodów, ładowanie konserwacyjne (bardzo niskim prądem aby nie uszkodzić akumulatora i jednocześnie nie doprowadzić do samorozładowania – włącza się on automatycznie po zakończeniu każdego z trybów ładowania standardowego), tryb ładowania akumulatorów szczelnych AGM oraz samochodowych 12V w niskich temperaturach, tryb ładowania impulsowego – jeśli ładowarka Ultimate Speed wykryje poziom napięcia akumulatora między 7 a 11V (dla akumulatorów 12V) to włącza się ten tryb automatycznie – jest to tryb regenerujący zużyte, stare akumulatory, niemalże całkowicie rozładowane. Pamiętajmy, że pozostawiając akumulator bez ładowania dłuższy czas rozładowuje się on do poziomu uszkodzenia – ta ładowarka potrafi taki akumulator niekiedy zregenerować – konieczny jest wtedy załączany przez nią automatycznie właśnie prąd impulsowy ładowania. Funkcją ładowarki – prostownika Ultimate ze sklepu Lidl jest także odłączanie aktualnego trybu i przechodzenie w opcję Standby jeśli ładowarka wykryje nagły skok napięcia, odwrotną biegunowość lub spięcie na klemach.

Diody na prostowniku Ultimate Speed z LIDLA:  dioda oznaczająca tryb 6V, dioda ładowania akumulatora motocykla, dioda ładowania akumulatora samochodowego, dioda ładowania akumulatora samochodowego w niskiej temperaturze, dioda Standby (urządzenie jest podłączone do sieci i czuwa),  dioda procesu ładowania, dioda informująca o zakończeniu ładowania i trybie podtrzymującym, dioda zfazowania – tj. odwrotnej biegunowości podłączenia.

Ładowarka prostownik Ultimate Speed ULG 3.8 A1 z Lidl jest produktem godnym polecenia ze względu na jego uniwersalność oraz niewielkie rozmiary. Istotny jest też okres gwarantowania niezawodności przez sieć sklepów LIDL wynoszący aż 3 lata. Minusem tego prostownika, który może skłonić ewentualnych nabywców do zakupu innego produktu, jest wielkość natężenia prądu jakim ładowarka ta ładuje akumulator wynosząca 3,8A max – w przypadku akumulatorów samochodowych – bo tu to natężenie jest najbardziej odczuwalne – teoretyczne naładowanie całkowicie pustego akumulatora do diesla o pojemności 120Ah będzie trwało (120Ah : 3,8A) 32 godziny, prostowniki innych firm potrafią ładować prądem przeciętnie 5A lub nawet czasami 15A. Pamiętajmy jednak, że im dłużej i mniejszym prądem jest ładowany akumulator tym lepiej dla jego kondycji.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami w witrynie.