Jak zrobić lampion adwentowy. Pomysł na lampion na roraty.Lampion adwentowy na roraty musi być ładny ale przede wszystkim bezpieczny dla dziecka. Nie polecam więc stosowania w lampionach świec czy podgrzewaczy. Małe dziecko może się poparzyć ogniem lub roztopionym woskiem. Zamiast świecy można użyć latarki lub małej żaróweczki podłączonej do baterii (przydaje się także wyłącznik) albo elektronicznego znicza ze światełkiem led.

 

Jak zrobić lampion na adwentowy na roraty? Podaję pomysły na lampiony:

  • lampion z papieru – wycinamy z grubego papieru (a najlepiej z kartonu) szablon sześcianu. W ściankach można wyciąć okienka, ozdabiamy cały domek wycinankami lub malujemy go kredkami. Do zdobienia użyć można koraliki, tasiemki, kolorowy papier itd. Aby lampion miał charakter religijny można ponaklejać obrazki (takie co księża rozdają dzieciom). Po sklejeniu szablonu robimy uchwyt – w każdej ściance u góry dziurkaczem robimy dziurki i przeciągamy tasiemkę lub sznurek

  • lampion na roraty z butelki plastikowej – odcinamy górną część butelki, pozostaje nam spód i ścianka, ścianki oklejamy i ozdabiamy jak wyżej
  • lampion adwentowy szklany ze słoika – słoik ozdabiamy jak pozostałe projekty, problem może pojawić się z uchwytem. Najlepiej w pokrywce zrobić dziurki i przeciągnąć przez nie drucik. Słoik należy tak „zamaskować” ozdobami by nie było widać że to słoik. Szkło można pomalować specjalnymi farbkami do robienia witraży – dostępne w sklepach z zabawkami i art. papierniczymi w cenie ok. 20 zł. Nie stosować słoika przy świecach jako źródło światła!
  • kupujemy gotowy lampion ale  taki najzwyklejszy, w ścianki wstawiamy obrazki, dekorujemy i mamy lampion adwentowy na roraty.
Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami w witrynie.

Komentowanie jest wyłączone.