Ile kosztuje rozwód? Ile czasu trwa rozwód?Ile kosztuje rozwód?

  • Zatrudnienie adwokata – od 500 zł (w zależności od zawiłości sprawy koszt będzie wyższy)
  • Koszt założenia sprawy rozwodowej – 600 zł. Każda strona może złożyć podanie o zwolnienie z kosztów rozprawy jeśli koszt ten znacząco obciąża budżet domowy
  • Podział majątku – 1000 zł, gdy strony są zgodne co do tego co i kto zabiera to opłata wynosi 300 zł
  • Opłata rzeczoznawcy – ok. 700 zł
  • Jeśli orzeczeniem sądu majątek ma zostać sprzedany a gotówką mają podzielić się byli małżonkowie to przy braku współpracy jednej ze stron sprawę można oddać komornikowi. Komornik sprzeda dobytek, jednak jego wynagrodzenie sięga często powyżej 10% wartości majątku.

Ile kosztuje rozwód? Przy zgodności stron od ok. 1000zł do nawet kilkunastu tysięcy złotych przy dużej walce między stronami.

Ile trwa rozwód? Jak długo trwa rozwód?

Sprawa rozwodowa trwa od pół roku do nawet kilku lat w zależności od zawiłości sprawy i domaganych się praw jednej ze stron. Sprawę rozwodową wydłużyć może: orzekanie o winie jednej ze stron, wnioskowanie o alimenty jednej ze stron, orzekanie o prawach do opieki nad dziećmi, podział majątku (najczęściej podział majątku dokonuje się na osobnej sprawie). Jeśli jedna ze stron nie zgłasza się na rozprawy to nie ma to wpływu na długość rozpraw, sąd wyda wyrok zaocznie. Długość sprawy rozwodowej wydłużyć może znacznie liczba zgłaszanych świadków jeśli np. strony starają się udowodnić kto jest winien rozpadu małżeństwa.
Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami w witrynie.

Komentowanie jest wyłączone