Dlaczego bolą pięty? Dlaczego pięty pękają?Najczęstsze dolegliwości naszych stóp dotyczą pięty a dokładniej są to bolące i pękające pięty.

Dlaczego pięty bolą? Częstą przyczyną bólu pięty jest ostroga piętowa (wyrośl kostna w pięcie). Przyczyną może być uraz pięty lub jej przeciążenie w wyniku intensywnego uprawiania sportu ale przyczyny powstania ostrogi nie są dokładnie ustalone. Leczenie sprowadza się na ogół do rehabilitacji i noszenia specjalnego obuwia ortopedycznego. Leczenie chirurgiczne jest rzadko stosowane.


Pękające pięty. Dlaczego pięty pękają? Popękane pięty bolą przy chodzeniu i  są bardzo uciążliwe dla kobiet bo zadzierają rajstopy przy noszeniu. Przy chodzeniu na boso przez pęknięcia w skórze do organizmu mogą przedostawać się zarazki. Dlaczego pięty pękają? Głównie przez zaniedbania – nie ścieranie zrogowaciałego naskórka, nie stosowanie kremów nawilżających, grzybica skóry. Wystarczy częściej ścierać naskórek na pięcie, stosować kremy nawilżające, najlepiej kremy z witaminą A. Gdy pęknięcia na skórze są bardzo głębokie, nie należy ścierać tarką pięty i nie powinno stosować się kremów. Grzybicę oraz głębokie pęknięcia pięty trzeba leczyć maściami i kremami przepisanymi przez dermatologa.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami w witrynie.

Komentowanie jest wyłączone