Jak zrobić płyn na bańki mydlane?Jak zrobić płyn do baniek mydlanych, urządzenia do puszczania baniek mydlanych.

Jedną z ulubionych zabaw dzieci a także czasami dorosłych jest puszczanie baniek mydlanych.  Szczególną radochę z latających piłeczek mają dzieci dopiero co po okresie niemowlęctwa – mogą zamęczyć rodziców i godzinami przebijać i ganiać za bańkami mydlanymi.

Jeśli masz zamiar zacząć zabawę z bańkami mydlanymi to możesz zaopatrzyć się w sklepie w zestaw do puszczania baniek mydlanych – mały pojemnik (walcowaty), kolorowy z oczkiem o średnicy 1,5 cm powinien kosztować ok. 2 zł, dostępne są też inne urządzenia do puszczania baniek – takie jak wymyślne obręcze (wychodzą większe bańki), tuby oraz pistolety które puszczają bańki niczym z karabinu automatycznego. Jeśli natomiast chciałbyś samodzielnie zrobić przyrząd do baniek to można wykonać go z druta, można owinąć drut sznurkiem albo też puszczać bańki za pomocą słomki (jej przycięcie na ukos na końcówce z której bańka będzie wylatywać spowoduje powiększenie puszczanych kul mydlanych) lub też przy pomocy samych rąk – mydlimy ręce sporą ilością mydła i  zwilżając je wodą a z palców robiąc „obręcze” możemy przystąpić do puszczania baniek mydlanych.


Pomimo tego, że bańki mają nazwę mydlane (w języku polskim się taka przyjęła) to mydło nie jest najlepszym składnikiem do wytworzenia płynu do baniek mydlanych, oczywiście może być elementem ale nie podstawą do jego wytworzenia.

Najlepsze rezultaty osiągniemy przy pomocy kupnego płynu do baniek, oczywiście przy zakupie urządzenia do puszczania baniek mydlanych dostajemy najczęściej troszeczkę płynu weń wlanego, natomiast osobno też da się taki płyn zakupić – w większych ilościach. Dobrym płynem dostępnym do zakupu osobno jest płyn Pustefix.

Niektórym nie mieści się w głowie żeby kupować płyn do robienia baniek mydlanych i sami próbują coś wytworzyć. Dobre rezultaty uzyskać można mieszając płyn do mycia naczyń z wodą i odrobiną mydła – bańki z samego płynu będą nietrwałe. Składnikiem nadającym bańce trwałość jest gliceryna (stąd to mydło) – glicerynę można też nabyć osobno w aptece – bańki wyjdą wtedy jeszcze lepsze. Oprócz gliceryny możemy użyć curku – tj. do wody z płynem do mycia naczyń dodajemy roztwór wody z cukrem (roztwór winien być dość silny).

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami w witrynie.

Komentowanie jest wyłączone.