Jaki kalkulator wybrać (z dużych)? Kalkulator Citizen CT-612VIIJeśli zadajecie sobie pytanie jaki kalkulator wybrać lub szukacie opinii o dużym kalkulatorze jakim jest tytułowy model Citizena to dobrze trafiliście. Jest to kalkulator 12 cyfrowy przeznaczony raczej dla księgowych. Nie jest on kalkulatorem naukowym więc zastosowania inżynieryjne raczej odpadają, nie nadaje się także do szkoły gdyż jest po prostu za duży. Dobrym miejscem jego przeznaczenia jest sklep – choć wątpię by jego możliwości były tam wykorzystane (12 cyfr to może przed 1995 rokiem lecz teraz w placówkach detalicznych używających kalkulatorów takich „wielkich” obrotów raczej nie mamy).


Kalkulator Citizen sprawdza się bardzo dobrze w dużym przedsiębiorstwie generującym milionowe obroty tak jak pisałem wcześniej dla księgowego jest to najlepszy wybór. Kalkulator ma możliwość cofania i edytowania operacji – do 120 kroków w tył, zaokrąglania w górę, w dół oraz systemem 5/4, wyświetlania zaokrąglonych odpowiednio określonych ilości miejsc po przecinku, marżę, podatek, procent, auto replay, na raz 2 i 3 zera. Używam go już 4 lata i bateria nadal trzyma (ma także ogniwo słoneczne czy solarne), jest wytrzymały. Niestety trudno go kupić – chciałem nabyć  taki drugi w grudniu 2010 lecz nie udało mi się w ogóle znaleźć marki citizen w moim mieście – cały lokalny rynek kalkulatorów opanował Casio, który zupełnie  mi nie odpowiada ze względu na jego jakość wykonania i obliczeń (modelowi z którym miałem do czynienia zdarzały się niewybaczalne „zawieszenia”).

Jest to na pewno udany zakup, opisywany model jest podobny względem funkcjonalności  do:

CT-612VL , SDC-365 , SDC-554S , CCC-312 , MT-852 , CCC-112 , CDC-100 , CDC-112 , CT-500J , SDC-444S , CT-600J , SDC-368 , SDC-888 TII, SDC-664 , SDC-868 , CT-555N,

 

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami w witrynie.

Komentowanie jest wyłączone.