Waga diagnostyczna SilverCrest z Lidl

Waga diagnostyczna SilverCrest (IAN:291944) dostępna w sklepach Lidl to urządzenie o wielu funkcjach. Waga wskazuje wagę ciała, BMI, ilość zalecanych kalorii, masę kostną i mięśniową, tkankę tłuszczową i wodę.

Aby sprawdzić wagę ciała wystarczy stanąć na niej, waga sama się włączy. Po 10 sekundach bez żadnej aktywności waga wyłącza się automatycznie .

By waga obliczyła pozostałe wartości diagnostyczne należy utworzyć profil użytkownika. W tym celu trzeba wprowadzić dane: wzrost, wiek, płeć i stopień aktywności fizycznej. Wartości diagnostyczne obliczane są na podstawie podanych przez użytkownika danych oraz przeprowadzonego przez wagę pomiaru oporu elektrycznego. Mówiąc prościej – waga przepuszcza przez nasze ciało niski, niewyczuwalny prąd. Określenie przybliżonych wartości poziomu tłuszczu, wody, tkanki mięśniowej i kostnej możliwe jest dzięki różnej wartości przewodności elektrycznej poszczególnych części ciała.

Ze względu na zastosowanie prądu do obliczania wartości diagnostycznych, z wagi nie mogą korzystać dzieci poniżej 8 roku życia, kobiety w ciąży i osoby z implantami medycznymi (np. rozrusznikami serca).

Wskazywane przez wagę wartości diagnostyczne to wartości przybliżone. Rzeczywiste wartości medyczne mogą być określane wyłącznie w procedurach medycznych np. za pomocą tomografii komputerowej.

Waga diagnostyczna SilverCrest z Lidla przy obliczaniu wartości diagnostycznych bierze pod uwagę nie tylko dane profilu i zmierzone wartości, ale także współczynniki norm w stosunku do składników ciała. Dlatego też wyniki mogą nie być wiarygodne w przypadku :

  • dzieci poniżej 10 roku życia,
  • osób uprawiających sport wyczynowo
  • gorączki
  • osteoporozy
  • osób poddawanych dializie,
  • chorób z obrzękami,
  • przyjmowania leków kardiologicznych,
  • osób posiadających implanty medyczne (np. sztuczne stawy) lub sztuczne elementy podtrzymujące kości (np. śruby, płytki)

 

Obliczone wartości diagnostyczne warto zapisywać i obserwować przez dłuższy czas. W przypadku większych odchyleń od normy należy skonsultować je z lekarzem. Aby uzyskać porównywalne wyniki diagnozy powinno ważyć się codziennie o tej samej porze i nie bezpośrednio po przebudzeniu się lub wysiłku fizycznym. Wartości diagnostyczne można porównać z wartościami średnimi podanymi w instrukcji obsługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *