Ferguson ARIVA S300 opinia, wady i zalety.

Postanowiłem napisać kilka słów o dekoderze Ferguson ARIVA S300 gdyż jest to wyrób relatywnie nowy w stajni fergusona – głównie ze względu na zastosowany procesor Novatek – wcześniej ferguson zlecał montaż procesorów Ali.

 

Opakowanie tunera ferguson ariva s300

Zalety:

Dekoder robi dobre pierwsze wrażenie – ma ładne menu, kanały przełączają się dość szybko,

 

Menu tuner ariva s300 novatek.

posiada złącza:

– USB – do wykorzystania na dysk przenośny wykorzystywany w celu aktualizacji lub do nagrywania lub do podłączenia bezprzewodowej karty sieciowej,

– COAXIAL – do przesyłąnia dźwięku do wzmacniacza,

– SCART – do podłączenia do telewizora starszego typu lub za pomocą wykorzystania przejściówki scart-chinch do podłączenia dźwięku analogowego do wzmacniacza,

HDMI – do podłączenia do telewizora,

LAN – zapewniający przewodową łączność z siecią intranet i internet,

INPUT – wpięcie kabla antenowego

LOOP – wyjście sygnału satelitarnego na drugi dekoder (uwaga na uruchomienie obu dekoderów naraz),

RS232 – port do programowania dekodera bezpośrednia z komputera – w przypadku poważniejszej awarii oprogramowania można tak reanimować dekoder.

Z przodu dekoder posiada czytnik kart kodowych, brakuje drugiego wejścia usb oraz wejścia na moduł.

 

Wady:

Ten dekoder a raczej soft do niego jest jeszcze w powijakach – kanały się zacinają – klatkują i przyspieszają co jakiś czas,

– pilot działa tylko po wycelowaniu w dekoder,

– funkcja na której mi najbardziej zależy tj. big2small nie działa dla większości kanałów z hotbirda – a dla większości kanałów z astry działa dobrze – dziwaczny to objaw ale testowałem przez 3 dni z różnymi ustawieniami i dekodera i sieci lan i wciąż to samo.

– po edycji serwerów przez sieć lan pola odkryte funkcją F1 z powrotem się gwiazdkują,

– przy przeskakiwaniu list kanałów (po nac. przycisku ok) “kursor” ustawia się na kanale 1 każdej listy a nie na ostatnio oglądanym na tej liście (jak było w innym arivach).

– co najbardziej mnie denerwuje to że tryb time-shift oraz nagrywanie nie działają po włączeniu funkcji big2small a uruchomienie tej funkcji jest niezbędne do połączenia telefonu z dekoderem po sieci domowej lan.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *